Najlepszy mecz Warmii Grajewo w sezonie. MKS Ruch i Wissa bez strat [zdjęcia]

kpot, los
Mecz IV ligi Warmia Grajewo - KS Wasilków.
Mecz IV ligi Warmia Grajewo - KS Wasilków. Jarosław Sarnacki
Warmia Grajewo rozegrała najlepszy mecz w sezonie. Rozbiła w hicie kolejki KS Wasilków 5:0, ale nie odrobiła punktów do czołówki, bo zwyciężyli też MKS Ruch Wysokie Mazowieckie (3:0 z Wigrami II Suwałki) oraz Wissa Szczuczyn (6:0 z Magnatem Juchnowiec Kościelny).

Grajewska Warmia rozegrała w sobotę, najlepsze spotkanie w rundzie wiosennej. Efekt znakomity – wygrana 5:0 z KS Wasilków, sąsiadem z tabeli. Z pięciu bramek, najładniejszą, zobaczyli kibice w 58. minucie. Padła ona po szybkim kontrataku i precyzyjnej wymianie podań Tomasza Dzierzgowskiego, Mateusza Cybulskiego i bramkowym strzale głową Pawła Sypytkowskiego.

Kibice oczekiwali wyrównanej walki, ale goście grali poniżej oczekiwań i już w pierwszej połowie stracili trzy bramki. W 5. minucie, po zagraniu Mateusza Cybulskiego, Kamil Randzio z pięciu metrów strzelił na bramkę, a lot piłki zmienił jeszcze Mateusz Cichoński, strzelając samobójczą bramkę. Goście w pierwszej połowie zagrozili bramce Warmii dwukrotnie. W 10. minucie groźnie strzelił z rzutu wolnego Łukasz Rybkowski, a w 22. minucie szansy nie wykorzystał Przemysław Panek. Po pięciu minutach szybka kontra gospodarzy zakończyła się skutecznym uderzeniem z kilkunastu metrów Cybulskiego, a w 35. minucie w wielkim zamieszaniu i błędzie bramkarza, trzecią bramkę strzelił głową Łukasz Domurat.

W drugiej połowie gospodarze dołożyli jeszcze dwie bramki, w 58. i 63. minucie.
Strata pięciu goli nie podłamała gości, którzy przeprowadzili w ostatnich minutach kilka groźnych akcji. Tuż po zakończeniu meczu, zawodników i kibiców pozdrowił… miejscowy paralotniarz przelatujący nas stadionem.

Leszek Zawadzki, trener Warmii, nie krył zadowolenia.

– To był nasz najlepszy mecz w tej rundzie. Dobrze przygotowane boisko ułatwiało grę kombinacyjną. Już po pierwszej odsłonie byliśmy pewni zwycięstwa, a goście po prostu zagrali słaby mecz. Cieszy debiut Huberta Mściwujewskiego.

Rozczarowany remisem z Promieniem Mońki może czuć się natomiast zespół z Michałowa.

– Byliśmy lepsi, ale za ładną grę nie przyznaje się punktów tylko za bramki. Szkoda szczególnie pierwszej połowy, bo mieliśmy wiele sytuacji. Okazaliśmy się nieskuteczni – opisuje Grzegorz Szymański, trener Michałowa.

Cenne zwycięstwo na wyjeździe odniósł MKS Ruch Wysokie Mazowieckie z beniaminkiem Wigrami II Suwałki 3:0. Katem suwalczan okazał się Adrian Mleczek, który nie dość, że był autorem dwóch bramek (12 i 62 minuta), to jeszcze po faulu na Mleczku w 82 minucie zawodnik gospodarzy dostał czerwoną kartkę.

Wyniki 22. kolejki:
Warmia Grajewo – KS Wasilków 5:0 (3:0).
Bramki
: 1:0 Mateusz Cichoński 5 samobójcza , 2:0 Mateusz Cybulski 27, 3:0 Łukasz Domurat 35, 4:0 Paweł Sypytkowski 58, 5:0 Marcin Arciszewski 63 z karnego.

Dąb Dąbrowa Białostocka – Orzeł Kolno 3:0 (1:0).
Bramki:
1:0 Tochwim 37, 2:0 Su-szczyński 71, 3:0 Dzitkowski 90.

Wigry II Suwałki – MKS Ruch Wysokie Mazowiecki 0:3 (0:1).
Bramki:
0:1 Mleczek 12, 0:2 Karbowski 58, 0:3 Mleczek 62.

Wissa Szczuczyn –Magnat Juchnowiec Kościelny 6:0 (1:0).
Bramki:
1:0 Zambrowski 23, 2:0 Makal 67, 3:0 Zambrowski 69, 4:0 Korytkowski 71, 5:0 Waszkiewicz 86, 6:0 Waszkiewicz 88 .

KS Michałowo –Promień Mońki 1:1 (1:0).