Najpierw koszmar, potem szczęście. Nasze siatkarki zagrają o najwyższe lokaty w ekstraklasie!

(miłk)
Magda Godos była najlepszą siatkarką meczu
Magda Godos była najlepszą siatkarką meczu Archiwum
Piła. Mimo, że w połowie pierwszego seta kontuzji doznała Małgorzata Cieśla, podstawowa i w praktyce jedyna atakująca Pronaru Zeto Astwa AZS, białostoczanki wygrały w Pile z PTPS-em 3:1.

Zwycięstwo oznacza, że akademiczki na pewno zagrają w fazie play off o miejsca 1-8! Potrzebowały do tego właśnie trzech punktów. Jeszcze nie wiadomo, z jakiej lokaty przystąpią do dalszej części rozgrywek, prawdopodobnie z siódmej. Na pewno nie z ósmej. Może to być nawet szósta pozycja, ale tylko gdy Centrostal Bydgoszcz przegra u siebie w poniedziałek z Gwardią Wrocław 2:3.

Spotkanie zaczęło się koszmarnie. Nie ze względu na grę AZS-u, a na kontuzję kolana Małgorzaty Cieśli. Nasza atakująca, która kilkakrotnie otrzymywała już statuetki MVP przy stanie 12:12, po własnej, udanej akcji nieszczęśliwie spadła na parkiet. Po chwili zniesiono ją z boiska, a Cieślę zastąpiła Agnieszka Starzyk, później jedna z bohaterek meczu.

Mimo przegranego pierwszego seta i urazu czołowej zawodniczki, potem drużyna Wiesława Czai zdecydowanie dominowała, praktycznie w każdym elemencie siatkówki, szczególnie w zagrywce. Kapitalnie grę prowadziła Magdalena Godos wybrana MVP spotkania. Białostoczanki były bardziej zmotywowane od walczących "o pietruszkę" rywalek.

Nerwowe chwile przeżywaliśmy tylko w czwartej partii. Pronar Zeto Astwa stracił prowadzenie 13:7. W końcówce znów przejął inicjatywę, ale nie skończył setboli przy stanie 24:22. Udało się przy kolejnej próbie. Były łzy radości i ogromne szczęście.