Jagiellonia zremisowała z Piastem Gliwice 0:0
Jagiellonia zremisowała z Piastem Gliwice 0:0 Wojciech Wojtkielewicz
Jagiellonia Białystok w końcówce meczu grała z przewagą jednego piłkarza, ale nie potrafiła pokonać bramkarza Piasta Gliwice. Mecz zakończył się podziałem punktów, a kibice nie zobaczyli ani jednego gola. Jagiellonia - Piast Gliwice 0:0.

Spis treści

Dieguez złamał regulamin i nie zagrał

W jedenastce Jagiellonii, która wyszła na mecz z Piastem Gliwice trener Adrian Siemieniec dokonał kilku roszad. W obronie zabrakło Hiszpana Adriena Diegueza, który złamał regulamin drużyny i został odsunięty od meczu. W wyjściowym składzie pojawił się natomiast Miłosz Matysik. W defensywie zagrał także Dusan Stojinović. Na ławce rozpoczął zaś mecz piłkarz młodzieżowej reprezentacji Polski Dominik Marczuk. Zagrał natomiast Jakub Lewicki strzelec gola w spotkaniu wyjazdowym z Koroną Kielce (2:2).

Piast Gliwice zagrał pierwsza połowę atakując bardzo wysoko Jagiellonię. Żółto-Czerwoni mieli problemy w konstruowaniu akcji. W 20 minucie goście stworzyli groźną sytuację. Jakub Holúbek będąc w polu karnym Jagiellonii strzelił z powietrza, a piłka wylądowała na słupku bramki Jagiellonii i wyszła w pole.

Podopieczni trenera Adriana Siemieńca pierwszą swoją groźniejszą akcję mieli w 35 minucie, gdy po efektowanych podaniach Jose Naranjo strzelił główką, ale wprost w ręce bramkarza Piasta. Chwilę później Piast mógł zdobyć gola. Zlatan Alomerović musiał wykazać się swoim kunsztem przenosząc piłkę nad poprzeczkę po silnym uderzeniu Szczepańskiego.

Hansen lobuje broni bramkarz

W ostatniej minucie białostoczanie przeprowadzili szybką kontrę. Kristoffer Hansen próbował wyjść na czystą pozycję, spróbował lobować golkipera Piasta, który jednak wyłapał piłkę.

Po zmianie stron boiska piłkarze Jagiellonii uzyskali przewagę. Piast nieco osłabł i już nie stosował tak dużego presingu. W 51 minucie Michal Sacek wbiegł między obrońców Piasta i strzelił, ale piłkę wyłapał bramkarz Piasta.

Pululu i Marczuk dal sygnał do ataku

W 60 minucie trener Adrian Siemieniec dokonał dwóch zmian. Do gry weszli Pululu i Dominik Marczuk, a zeszli Lewicki i Naranjo. Białostoczanie przyspieszyli grę i Piast kilkakrotnie był w opałach. Szczególnie po 74 minucie, gdy Mosór za powstrzymanie wychodzącego na czystą pozycję Pululu otrzymał czerwona kartkę. Jagiellonia niemal z linii pola karnego wykonywała rzut wolny. Do piłki podszedł Wdowik. Strzelił, ale piłka trafiła w mur piłkarzy Piasta.

W końcówce główkowali jeszcze Hansen i wprowadzony za niego Tomasz Kupisz. Niestety bez skutku bramkowego i mecz zakończył się bezbramkowym remisem. Twierdza Białystok została jednak obroniona.

Jagiellonia Białystok - Piast Gliwice 0:0
Jagiellonia: Zlatan Alomerović - Dušan Stojinović, Mateusz Skrzypczak, Miłosz Matysik, Bartłomiej Wdowik - Jakub Lewicki (60. Dominik Marczuk), Taras Romanczuk, Michal Sáček, Kristoffer Hansen (88. Tomasz Kupisz) - Jesús Imaz, José Naranjo (60. Afimico Pululu).
Piast: Karol Szymański - Arkadiusz Pyrka, Ariel Mosór, Jakub Czerwiński, Jakub Holúbek - Damian Kądzior (88. Tihomir Kostadinov), Tomáš Huk, Michał Chrapek, Miłosz Szczepański (79. Miguel Muñoz), Michael Ameyaw - Jorge Félix (82. Gabriel Kirejczyk).
Żółte kartki: Romanczuk, Naranjo, Sáček (Jagiellonia): Holúbek (Piast)
Czerwona kartka: Ariel Mosór (73. minuta, Piast, za faul taktyczny).
Sędziował: Jarosław Przybył (Kluczbork).
Widzów: 8466.