MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Piękny koncert chórów cerkiewnych w Bielsku Podlaskim. Posłuchaj śpiewu świetnego Chóru Parafii Narodzenia Bogurodzicy (część 2)

Piotr Łozowik
Piotr Łozowik
Wideo
emisja bez ograniczeń wiekowych
W niedzielę (19.05) w cerkwi p.w. Zmartwychwstania Pańskiego w Bielsku Podlaskim odbył się wspaniały koncert paschalny, przygotowany w ramach obchodów stulecia autokefalii Cerkwi Prawosławnej w Polsce. Wśród artystów zaprezentował się miejscowy chór z parafii Narodzenia NMP, laureat 2.nagrody Międzynarodowego Festiwalu Hajnowskie Dni Muzyki Cerkiewnej 2024. Zobaczcie i posłuchajcie!

Tłumy na koncercie paschalnym

Wyjątkowy koncert w Bielsku Podlaskim zgromadził rzesze słuchaczy, którzy nie pomieścili się w świątyni. Wystąpiły przede wszystkim chóry z parafii bielskich, ale również chóry z Warszawy, Białegostoku i z Belgradu. Dzisiaj przedstawiamy państwu Chór Parafii Narodzenia Bogurodzicy z Bielska Podlaskiego:

Zobacz zdjęcia:

W koncercie wzięło udział wielu przedstawicieli duchowieństwa (na czele z arcybiskupem bielskim - Grzegorzem) i władz samorządowych.

Śpiew na 1000-lecie autokefalii Cerkwi Prawosławnej w Polsce

W koncercie udział wzięli:

 • Chór Parafii Zmartwychwstania Pańskiego w Bielsku Podlaskim (dyr.Ewa Tarasiuk)

 • Chór Parafii Św. Archanioła Michała w Bielsku Podlaskim (dyr.Irena Korowaj)

 • Chór Parafii Opieki Matki Bożej w Bielsku Podlaskim (dyr.Natalia Martyniuk)

 • Chór Parafii Zaśnięcia NMP w Bielsku Podlaskim (dyr.Anna Litwinczuk)

 • Chór Parafii Narodzenia NMP w Bielsku Podlaskim (dyr.Marta Zinkiewicz) - na 43.Międzynarodowym Festiwalu Hajnowskie Dni Muzyki Cerkiewnej. W kategorii chórów parafialnych miejskich zdobył II miejsce.

  Cerkwie, kościoły i kapliczki w regionie. Unikalna podlaska architektura sakralna. Zobacz wszystkie świątynie gminy Bielsk Podlaski

 • Chór Bielskich Dyrygentek

 • Chór Parafii św.Proroka Eliasza z Białegostoku (dyr.Sławomir Jurczuk)

 • Katedralny Chór Młodzieżowy Parafii Marii Magdaleny w Warszawie (dyr. Rafał Dmitruk)

 • Chór Pierwszego Belgradzkiego Towarzystwa Śpiewaczego z Serbii (dyr. Svietlana Vilićna) - 43.Międzynarodowym Festiwalu Hajnowskie Dni Muzyki Cerkiewnej. W kategorii chórów parafialnych miejskich zdobył I miejsce.

Chór Parafii Narodzenia NMP

Chór parafialny Cerkwi Narodzenia NMP w Bielsku Podlaskim został powołany do działania decyzją proboszcza ks. prot. Jerzego Bogacewicza w maju 2009 r. Tworzą go osoby dorosłe oraz studenci, których łączy wspólne zamiłowanie do śpiewu. Chór śpiewa w czasie nabożeństw niedzielnych oraz świątecznych. Bierze udział w życiu muzycznym miasta oraz prezentuje się na przeglądach i festiwalach (na ostatnim Międzynarodowym Festiwalu Hajnowskie Dni Muzyki Cerkiewnej zajął wysokie drugiemiejsce w kategorii parafialnych chóró miejskich).

Chór prowadzi Marta Zinkiewicz, absolwentka Instytutu Muzykologii na Uniwersytecie Warszawskim. Wydaje się, że to obecnie najlepszy chór cerkiewny w mieście i jeden z najlepszych w województwie.

Zobacz zdjęcia:

Koncert zorganizowany w ramach obchodów 100-lecia Autokefalii Cerkwi Prawosławnej w Polsce. Odbył się w cerkwi Zmartwychwstania Pańskiego w Bielsku Podlaskim. Inicjatorkami tego przedsięwzięcia były dyrygentki Ewa Tarasiuk i Marta Ignatowicz.

Zobacz resztę występu Chóru Parafii Narodzenia NMP w Bielsku Podlaskim:

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na wspolczesna.pl Gazeta Współczesna