MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Spółdzielnia Mleczarska "KaMos" oficjalnie 26 zakładem produkcyjnym Grupy Mlekovita

OPRAC.:
Jakub Wróblewski
Jakub Wróblewski
Formalne włączenie SM „KaMos” do Grupy Mlekovita nastąpi 1 lipca br. Już kilka dni wcześniej, na Sesji Rady Powiatu Kamiennogórskiego (18 czerwca br.),  odbyło się uroczyste przyjęcie Mlekovity do grona przedsiębiorców ziemi kamiennogórskiej.
Formalne włączenie SM „KaMos” do Grupy Mlekovita nastąpi 1 lipca br. Już kilka dni wcześniej, na Sesji Rady Powiatu Kamiennogórskiego (18 czerwca br.), odbyło się uroczyste przyjęcie Mlekovity do grona przedsiębiorców ziemi kamiennogórskiej. Archiwum/Kurier Poranny
Drugi kwartał 2024 r. Grupa Mlekovita kończy formalnym włączeniem w swoje struktury Spółdzielni Mleczarskiej „KaMos” w Kamiennej Górze. Formalne włączenie SM „KaMos” do Grupy Mlekovita nastąpi 1 lipca bieżącego roku. Będzie to 26 zakład produkcyjny Grupy Mlekovita.

Grupa Mlekovita przejmuje kolejny zakład produkcyjny

Od lipca oficjalnie powiększy się do 26 zakładów produkcyjnych. Nowo włączanym podmiotem jest Spółdzielnia Mleczarska „KaMos” o blisko 80-letniej historii.

Obecna sytuacja na rynku mleczarskim nie jest łatwa, zwłaszcza dla mniejszych podmiotów. Rosnące koszty i oczekiwania konsumentów, trudny rynek handlowy, stopniowa koncentracja produkcji i przetwórstwa skutkują potrzebą przekształceń sektora mleczarskiego. Naturalnym krokiem w takich realiach jest konsekwentna i przemyślana konsolidacja. Ta właśnie finalizowana na Dolnym Śląsku pozwala na wzmocnienie potencjału rynkowego oraz przerobowego zakładu w Kamiennej Górze. Umożliwia jego dalsze nieprzerwane działanie, w tym zapewnienie odbioru surowca od producentów mleka – podkreśla Prezes Zarządu Grupy MLEKOVITA, Dariusz Sapiński.

Formalne włączenie SM „KaMos” do Grupy Mlekovita nastąpi 1 lipca br. Już kilka dni wcześniej, na Sesji Rady Powiatu Kamiennogórskiego (18 czerwca br.), odbyło się uroczyste przyjęcie Mlekovity do grona przedsiębiorców ziemi kamiennogórskiej. Z okazji tego symbolicznego połączenia przedstawiciele SM „KaMos” wręczyli Prezesowi Zarządu Grupy Mlekovita Dariuszowi Sapińskiemu pamiątkowy obraz przedstawiający nowo włączany zakład.

Konsolidacja pozwoli na optymalizację kosztów

Grupa Mlekovita zaznacza, że konsolidacja obu podmiotów pozwala nie tylko na optymalizację kosztów produkcji i logistyki, ale również na dywersyfikację i zwiększenie aktywności produktowej. Dzięki temu rynek zbytu w skali ogólnopolskiej zyskują znane i lubiane produkty wyrabiane w Kamiennej Górze – w tym ser z przerostem błękitnej pleśni, z którego słynie sudecka mleczarnia. Jednocześnie to połączenie umożliwia dalszy rozwój, poprzez wykorzystanie pełni mocy przerobowych konsolidowanego podmiotu. Planowane unowocześnienie i modernizacja zakładu wpłyną zaś na stabilizację zatrudnienia i produkcji tamtejszej spółdzielni, co w konsekwencji naturalnie przełoży się na zapotrzebowanie na surowiec od lokalnych dostawców. Stabilność i bezpieczeństwo, jakie daje nowoczesna, wciąż rozwijająca się ogólnopolska grupa mleczarska, do której właśnie dołącza dolnośląski zakład, pozwoli planować rozwój produkcji i modernizację gospodarstw, zwłaszcza młodym rolnikom i producentom mleka.

Zobacz też:Grupa Mlekovita zorganizowała II Mleczarski Kongres Innowacyjnego Rolnictwa. Zaprezentowane zostały najnowocześniejsze rozwiązania

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Szczyt NATO. Ogromne wsparcie dla Ukrainy

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na wspolczesna.pl Gazeta Współczesna