MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Pierwsza sesja Rady Powiatu Monieckiego. Jest nowy-stary zarząd. Starosta i wicestarosta zamienili się miejscami

Izabela Krzewska
Izabela Krzewska
- Obdarzyliście mnie kredytem zaufania. Dołożę wszelkich starań, aby państwa nie zawieść - obiecuje Joanna Kitlas, od teraz starosta moniecki
- Obdarzyliście mnie kredytem zaufania. Dołożę wszelkich starań, aby państwa nie zawieść - obiecuje Joanna Kitlas, od teraz starosta moniecki Starostwo Powiatowe w Mońkach/ facebook.com
Dotychczasowy starosta Błażej Buńkowski został wicestarostą, a starostą jego była zastępczyni - Joanna Kitlas (jednym głosem zwyciężyła z kandydatem PiS Krzysztofem Szaciło). Oboje startowali z KWW BMN Aktywny Samorząd, który w 15-osobowej Radzie zdobył najwięcej, bo 6 mandatów. Przewodniczącym pozostaje Dariusz Jaworowski (KWW CHPS), którego rajcy poparli jednogłośnie.

Sesja Rady Powiatu Monieckiego. Rajcy złożyli ślubowanie i podjęli pierwsze uchwały

Do 15-osobowej radzie najwięcej swoich reprezentantów wprowadził KWW BMN Aktywny Samorząd (6 mandatów) oraz KW Prawo i Sprawiedliwość (5). Podium zamyka KWW CHPS (3). Jednego radnego ma KKW Trzecia Droga PSL-PL2050 Szymona Hołowni.

Czytaj też:

I sesja VII kadencji Rady Powiatu w Mońkach odbyła się 7 maja. Z rąk zastępcy przewodniczącej Powiatowej Komisji Wyborczej w Mońkach radni odebrali zaświadczenia o wyborze oraz złożyli uroczyste ślubowanie.

Poprzez głosowanie wybrano przewodniczącego Rady Powiatu Monieckiego. Pozostanie nim Dariusz Jaworowski (KWW CHPS), którego rajcy poparli jednogłośnie (był jedynym kandydatem). Nowymi wiceprzewodniczącymi zostały Małgorzata Maria Buzun i Małgorzata Kolenda.

Rada Powiatu Monieckiego. Zarząd zostaję w rękach niezależnych samorządowców

Panie - obie z KWW BMN Aktywny Samorząd - pokonały dwoje kandydatów PiS i Trzeciej Drogi. Zastąpiły Romana Klepadło ((KWW CHPS; nie zdobył mandatu w tych wyborach) i Andrzeja Matyszewskiego (KWW BMN Aktywny Samorząd), który w rywalizacji o reelekcję nie startował, ale za to został wybrany na członka Zarządu Powiatu w Mońkach. Jest ich trzech. Pozostali dwaj wybrani przez nową Radę VII kadencji to Jan Joka, Daniel Kamiński.

Lista radnych powiatowych:

 1. DEMBOWSKI Zbigniew - KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ
 2. JOKA Jan - KWW BMN AKTYWNY SAMORZĄD
 3. KOLENDA Małgorzata - KWW BMN AKTYWNY SAMORZĄD
 4. MOCARSKI Grzegorz - KWW CHPS
 5. SZACIŁO Krzysztof - KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ
 6. MATYSZEWSKI Andrzej - KWW BMN AKTYWNY SAMORZĄD
 7. BUZUN Małgorzata Maria - KWW BMN AKTYWNY SAMORZĄD
 8. URBANOWICZ Grażyna - KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ
 9. KITLAS Joanna - KWW BMN AKTYWNY SAMORZĄD
 10. KAMIŃSKI Daniel - KWW CHPS
 11. WOJTKIELEWICZ Marianna - KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ
 12. GRYGO Beata - KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ
 13. SZYPCIO Włodzimierz - KKW TRZECIA DROGA PSL-PL2050 SZYMONA HOŁOWNI
 14. BUŃKOWSKI Błażej - KWW BMN AKTYWNY SAMORZĄD
 15. JAWOROWSKI Dariusz - KWW CHPS

Zobacz także:

Na pierwszej sesji przeprowadzono także kluczowe głosowanie dotyczące wyboru starosty i wicestarosty.

Na stanowisko starosty zgłoszonych zostało dwóch kandydatów : Joannę Kitlas i Krzysztofa Szaciłę. Przewagą jednego głosu (8:7) wygrała Joanna Kitlas. Jej zastępcą - wicestarostą monieckim - Błażej Buńkowski (był jedynym kandydatem, przeciw niemu głosowało 6 radnych, 9 było "za").

Nowy starosta moniecki. Kim jest Joanna Kitlas?

48-letnia Joanna Kitlas jest mężatką, matką dwójki dorosłych dzieci. Mieszka w gm. Krypno. Samorządowcem jest od około 25 lat. W Radzie Powiatu Monieckiego zasiada już trzecią kadencję. W pierwszej była członkiem Zarządu, w drugiej - wicestarostą. Jest magistrem zarządzania, ukończyła studia podyplomowe z zakresu zamówień publicznych. Posiada dyplom MBA.

W swoim przemówieniu zaznaczyła, że zdobywanie kolejnych "szczebli" w zarządzie Powiatu zawdzięcza swojemu zaangażowaniu, podejściu do ludzi, ale też ludziom, których spotkała na swojej drodze.

- Obdarzyliście mnie kredytem zaufania - powiedziała dziękując radnym za oddanie na nią głosu. - Trudno mi pewnie będzie piastować funkcję starosty po Błażeju Buńkowskim, który był tak znakomitym starostą, aktywnym, przedsiębiorczym. Bardzo dobrze nam się współpracowało. Będzie mi trudno, ale ja się nigdy nie poddaję i tym razem się nie poddam. Dołożę wszelkich starań, aby państwa nie zawieść.

Zaprosiła wszystkich do współpracy i rozmów.

- Drzwi mojego gabinetu zawsze były otwarte i dalej będą - obiecuje starosta Joanna Kitlas.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Grosicki kończy karierę, Polacy przed Francją czyli STUDIO EURO odc.5

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na wspolczesna.pl Gazeta Współczesna