mark, ma
Bialystok 29.09.2017 dojlidy wschodzący białystok -  kolping frac jaroslaw tenis stolowy  lotto superliga soumyajit ghosh fot. anatol chomicz / polska press / gazeta wspolczesna / kurier poranny
Bialystok 29.09.2017 dojlidy wschodzący białystok - kolping frac jaroslaw tenis stolowy lotto superliga soumyajit ghosh fot. anatol chomicz / polska press / gazeta wspolczesna / kurier poranny Anatol Chomicz
Drużyna Dojlid Wschodzący Białystok pokonała na wyjeździe Morliny Ostróda 3:2.

Poniedziałkowy mecz był bardzo emocjonujący i trwał aż trzy godziny. Białostoczanie prowadzili już 2:0, po wygranych w pięciu setach Soumyajita Ghosha z Zhen Wangiem i Wang Zeng Yi z Bartoszem Suchem. Mecz powinien zamknąć Paweł Platonow, który prowadził 2:1 w setach z Dmitrijem Prokopcovem, a w końcówce czwartego 9:7. Niestety Białorusin w barwach Dojlid nie zdołał wygrać, a potem okazał się także gorszy w piątym secie. Po kolejnym pojedynku był już remis 2:2 gdyż Wandżi przegrał 1:2 z Wangiem.

W decydującym starciu górą był Gosh pokonując Bartosza Sucha 2:1, ale także było nerwowo. W końcówce trzeciego seta zawodnik Dojlid przegrywał 7:10, ale Hindus rozegrał wspaniale decydujące piłki i wygrał 12:10.
- Po dwóch porażkach presja była duża i ta wygrana cieszy nas bardzo - powiedział Piotr Anchim, menadżer Dojlid. - Podobnie jak to, że drużyna pokazała charakter i wielkie serce do walki. O tym, jak zacięty mecz zobaczyli kibice w Ostródzie najlepiej świadczą liczby. Rozegrano maksymalna ilość setów - 21, a całe spotkanie trwało trzy godziny. Do tego pojedynki pełne były zwrotów akcji i dramatycznych momentów

Morliny Ostróda - Dojlidy Wschodzący Białystok 2:3