PlusLiga. Prezentu pod choinkę nie było. Ślepsk Malow Suwałki walczył z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle. Niestety, bez powodzenia

Ślepsk Malow Suwałki przegrał po raz jedenasty z Grupą Azoty ZAKSA Kędzierzyn Koźle Miłosz Kozakiewicz Fiotografia
Nie udało się siatkarzom Ślepska Malow Suwałki zakończyć rok zwycięstwem. Podopieczni trenera Dominika Kwapisiewicza przegrali w Suwałki Arena z Grupą Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 0:3.

Siatkarze z Suwałk z Grupą Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle w PlusLidze jeszcze nie wygrali. Spotkanie rozegrane jeszcze przed Świętami Bożego Narodzenia, przegrane 0:3, było już jedenastą porażką Ślepska Malow Suwałki ze zwycięzcą Ligi Mistrzów.

Podopieczni trenera Dominika Kwapisiewicza postawili się ZAKS-ie i w każdym secie nawiązywali bardzo wyrównaną grę, w drugiej partii będąc bardzo blisko wygranej.

W partii otwarcia żadnej z drużyn nie udało się uzyskać wyraźnej przewagi i o wygranej decydowały ostatnie piłki. Podopieczni trenera Tuomasa Sammelvuo wygrali 25:23 wykorzystując swoją bardzo dużą skuteczność w ataku (70 procent).

W drugim secie siatkarze Ślepska Malow byli bardzo bliscy zwycięstwa. Gospodarze prowadzili już 24:22, mając piłki na zamknięcie seta. Siatkarze ZAKSY doprowadzili do remisu 24:24, ale suwalczanie znów mieli piłki setowe, których niestety nie zdołali wygrać. Goście zaś wykorzystali piątego setbolla wygrywając 32:30.

- Cieszymy się, że siatkarsko rozegraliśmy ciut lepszy mecz niż poprzednie. Mam nadzieję, że jest to dobrym prognostykiem na nowy rok. Drugi set był setem niewykorzystanych szans z naszej strony. Kilka razy piłka była po naszej stronie. Ten set moglismy wygrać. ZAKSA to drużyna, która ma doświadczenie w trudnych sytuacjach. Ten mecz jest dla nas cenna lekcją - mówi atakujący Ślepska Malow Suwałki Bartosz Filipiak.

Trzeci set był bardzo podobny do dwóch poprzednich. Po wyrównanej grze w decydujących momentach górą byli siatkarze zwycięzcy Ligi Mistrzów. ZAKSA wygrała 25:22 i 3:0 w setach, a MVP meczu został wybrany Łukasz Kaczmarek.

Kolejny mecz w PlusLidze Ślepsk Malow Suwałki zagra 4 stycznia 2024 roku na wyjeździe z PSG Stal Nysa.

Ślepsk Malow Suwałki - Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 0:3 (23:25, 30:32, 22:25)
Ślepsk Malow: Sanchez, Halaba, Stern, Stajer, Gallego, Filipiak, Czunkiewicz (libero) oraz Buculjević, Macyra
ZAKSA: Janusz, Bednorz, Szymański, Paszycki, Takvam, Kaczmarek, Shoji (libero) oraz Wiltenburg
MVP: Łukasz Kaczmarek (ZAKSA)