PlusLiga. Ślepsk Malow Suwałki buduje u siebie twierdzę. Zwycięstwo w Suwałki Arena z Cuprum Lubin 3:1

Zwycięstwo z Cuprum Lubin 3:1 było trzecią wygraną Ślepska Malow we własnej hali Miłosz Kozakiewicz
Ślepsk Malow Suwałki sięgnął po czwarte zwycięstwo za trzy punkty pokonując na własnym boisku Cuprum Lubin 3:1. W tabeli PlusLigi podopieczni trenera Dominika Kwapisiewicza awansowali na czwarte miejsce.

Do meczu z Cuprum siatkarze z Suwalk przystępowali jako faworyci. – Nie jest to wcale łatwa sytuacja. Zdajemy sobie sprawę, że gramy u siebie, a zespół rywali jest drużyną, z którą możemy punktować. Jednak tak myślą również nasi przeciwnicy - mówił już po meczu trener Ślepska Malow Suwałki Dominik Kwapisiewicz.

Pierwszy set potwierdził dominująca stronę Ślepska Malow. Szybko gospodarze osiągnęli przewagę sześciu punktów po ataku Pawła Halaby - 10:4. Set otwarcia zakończył się zwycięstwem drużyny z Suwałk 25:19.

Niestety drugi set był rozczarowujący dla kibiców Ślepska Malow. Suwalczanie popełniali niewymuszone i niewytłumaczalne błędy i po bardzo słabej grze oddali seta rywalom przegrywając aż do 15.

- Niepokoi mnie falowanie. Nie potrafimy na dłuższym dystansie utrzymać tego co potrafimy grać, w pierwszych kolejkach. Musimy się nad tym skupić. Kluczowym setem meczu była partia numer trzy. Mieliśmy stratę dwóch, trzech punktów i potrafiliśmy pozbierać się. Dobra obrona dała więcej energii. Do tego nasi fantastyczni kibice swoim dopingiem też dali dodatkową energię chłopakom, za co im dziękuję - mówi trener Ślepska Malow.

Trzeci set zakończył się wygraną suwalczan 25:20, a czwarty, podobny do trzeciego, gospodarze wygrali 25:22.
– Wyszliśmy na to spotkanie z dobrym nastawieniem co pokazał wynik. Graliśmy konsekwentnie do samego końca. Trochę nas uśpił drugi przegrany set. Zespół Cuprum był groźny na zagrywce – stwierdził po spotkaniu Bartosz Filipiak.

Ślepsk Malow Suwałki - Cuprum Lubin 3:1 (25:19, 15:25, 25:20, 25:22)
Ślepsk Malow: Sanchez, Filipiak, Kujundzić, Halaba, Sapiński, Takvam, Czunkiewicz (libero) oraz Buchowski, Smoliński
Cuprum: Pająk, Kapica, Ferens, Kowalow, Krage, Pietraszko, Szymura (libero) oraz M’Baye, Ziobrowski, Kubicki, Czerny, Sas (libero)
MVP: Bartosz Filipiak (Ślepsk)