Już w pierwszym secie meczu z Czarnymi Radom z powodu urazu nogi musiał zejść z boiska Paweł Halaba (nr 15) Wiktor Gumiński
Nie takiego wyniku oczekiwali fani siatkarzy Ślepska Malow Suwałki. Ich drużyna przegrała z outsiderem rozgrywek PlusLigi Enea Czarni Radom 1:3. Na dodatek straciła już w pierwszym secie Pawła Halabę, który doznał urazu nogi.

Miało być szybko i przyjemnie. Było szybko, ale mało przyjemnie. Siatkarze Ślepska Malow Suwałki zagrali poniżej swoich możliwości, a ich rywale z kolei zaprezentowali się najlepiej w sezonie i zasłużenie wygrali 3:1 zgarniając komplet punktów.

W pierwszym secie zespół z Suwałk uciekał rywalom na dwa, trzy punkty, ale za każdym razem gospodarze niwelowali stratę. Przy stanie 9:8 dla Czarnych z powodu bólu nogi boisko musiał opuścić Paweł Halaba, który do końca meczu już nie pojawił się w grze. Zastąpił go były siatkarz gospodarzy Bartosz Firszt. W końcówce seta gospodarze wyszli na prowadzenie 21:19 i utrzymali je do końca wygrywając 25:22.

Drugi set był także bardzo wyrównany. Po dwóch atakach Zigi Sterna Ślepsk Malow prowadził 13:11. Suwalczanie nie pozowlili zbliżyć się do siebie gospodarzom i po autowym ataku Batosza Gomułki wygrali 25:22 wyrównują stan meczu na 1:1.

Gra suwalczan posypała się w kolejnych partiach. Wiele nieporozumień, ataków zatrzymanych przez blok Czarnych spowodowało, że suwalczanie nie potrafili utrzymać swojego wysokiego prowadzenia z początku trzeciego seta 5:0. W końcówce seta zupełnie pogubili się przegrywając 20:25.

O czwartym secie należałoby jak najszybciej zapomnieć. Gomułka siał spustoszenie po stronie Ślepska Malow Suwałki zdobywając w całym meczu 24 punkty. Gospodarze wygrali do 20 odnosząc trzecie zwycięstwo w sezonie. Pod koniec meczu na boisku pojawił się przyjmujący Ślepska Malow Suwałki Ernest Kaciczak. Jego dwa punkty z czterech ataków wprowadziło nieco ożywienia w grze suwalczan, ale już nie pomogło w odwróceniu wyniku.

Każdy z nas zawodników chciałby rozegrać to spotkanie jeszcze raz. Byliśmy faworytem i nie podołaliśmy temu wyzwaniu. Trzeba oddać zespołowi z Radomia, że zagrał bardzo dobry mecz, a my zaprezentowaliśmy się poniżej własnych oczekiwań i kibiców. Bardzo przykro nam z tego powodu. Nie pozostaje nam nic innego jak wyciągnąć wnioski i wrócić silniejsi w następnym meczu z drużyną z Lwowa. Będziemy robili wszystko, by zmazać tę plamę, którą tutaj rozlaliśmy - powiedział Ernest Kaciczek

Enea Czarni Radom - Ślepsk Malow Suwałki 3:1 (25:22, 23:25, 25:20, 25:20)
Enea Czarni: Todorović, Formela, Ostrowski, Gomułka, Buszek, Rajsner, Nowowsiak (libero) oraz Smoliński, Hofer.
Ślepsk Malow: Sanchez, Halaba, Stajer, Filipiak, Stern, Gallego, Czunkiewicz (libero) oraz Firszt, Żakieta, Buculjević, Macyra, Kaciczak.
MVP: Bartosz Gomułka (Czarni).