Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Podlaska policja ma nową maskotkę. To żubr - komisarz Żubrewicz. Imię wyłoniono w wojewódzkim konkursie dla dzieci

Izabela Krzewska
Izabela Krzewska
Pomysłodawczynią zwycięskiego imienia dla policyjnej maskotki była 7-letnia Aleksandra Kośnik z Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Fastach. wspólnie z Komendantem Wojewódzkim Policji w Białymstoku nadinspektorem Robertem Szewcem, przypięła żubrowi imiennik i oficjalnie powitała go w szeregach podlaskiej policji.
Pomysłodawczynią zwycięskiego imienia dla policyjnej maskotki była 7-letnia Aleksandra Kośnik z Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Fastach. wspólnie z Komendantem Wojewódzkim Policji w Białymstoku nadinspektorem Robertem Szewcem, przypięła żubrowi imiennik i oficjalnie powitała go w szeregach podlaskiej policji. Podlaska policja
Pokaz chemiczny, występy artystyczne, eksperyment odblaskowy. M.in. takie atrakcje zorganizowano w piątek (27.10) w Białymstoku z okazji oficjalnego rozstrzygnięcia konkursu na imię dla nowej maskotki podlaskiego garnizonu policji. Zwyciężył "komisarz Żubrewicz". Laureatka i wyróżnieni odebrali nagrody. W uroczystej gali wzięły udział policyjne maskotki ze wszystkich garnizonów w kraju i ponad 200 dzieci z całego regionu.

Podlaska policja przyjęła do służby nowego funkcjonariusza

Duża maskotka towarzyszy policjantom w czasie akcji profilaktycznych, na spotkania w szkołach i przedszkolach, a także z chorymi dziećmi w szpitalach. Mniejsze wręczane są małym ofiarom wypadków drogowych i innych traumatycznych sytuacji, gdzie interweniuje policja - by pocieszyć, pomóc w radzeniu sobie z trudnymi emocjami.

Czytaj też:

- Jesteśmy formacją, która pomaga i chroni ludzi. Maskotka ma pokazać, że jesteśmy otwarci dla społeczeństwa, ocieplić wizerunek policji, pokonać barierę lęku i dystansu z mundurem - tłumaczy Komendant Wojewódzki Policji w Białymstoku nadinsp. Robert Szewc.

Od 20 lat maskotką podlaskiej policji był miś Dobromiś. Choć zasłużył na emeryturę, nadal pozostaje w służbie. Od teraz oficjalnym symbolem garnizonu będzie - kojarzony z Podlaskiem król Puszczy Białowieskiej - żubr. Będzie wspierał policjantów podczas wielu wydarzeń skierowanych do dzieci.

W piątek (27.10) w Podlaskim Urzędzie Wojewódzkim w Białymstoku (PUW) ogłoszono wyniki konkursu "Żubr podlaskiej Policji czeka na imię" skierowanego do uczniów klas I-III. Swoje propozycje i prace plastyczne nadesłało kilkaset dzieci z podlaskich szkół. Do etapu wojewódzkiego przeszło 70. Uczniowie mieli rozmaite pomysły, jak: Poli, Żubruś Miłek, Żebruś, Kajtek, Podlaś, Rambo, oficer Bison, Posterunkowy Radarek, Żubrzyk Mariusz, Maniuś, Bonifacy i Niko.

Kilkaset zgłoszeń do konkursu podlaskiej policji na imię dla żubra

Podczas uroczystej gali w PUW 13 dzieci odebrało wyróżnienia. Główna nagroda trafiła do 7-letniej Aleksandry Kośnik, uczennicy I klasy Zespołu Szkół Przedszkolnych w Fastach. Komisarz Żubrewicz najbardziej przypadł kapitule do gustu, i to właśnie to imię od teraz nosi oficjalna maskotka podlaskiej policji.

Nagrody laureatom wręczył szef podlaskiej policji nadinsp. Robert Szewc, dyrektor PGE oddział Białystok Michał Płoński, dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego Przemysław Sarosiek oraz dyrektor Wydziału Przedszkoli, Szkół Podstawowych i Kształcenia Specjalnego Kuratorium Oświaty w Białymstoku Krzysztof Sochoń.

Zobacz także:

W wydarzeniu udział wziął także wojewoda podlaski Bohdan Paszkowski oraz ponad 200 dzieci z regionu, dla których przygotowano liczne atrakcje, m.in. występ artystyczny chóru ze Szkoły Podstawowej nr 44 w Białymstoku, pokaz chemików, eksperyment odblaskowy oraz układ taneczny i spotkanie z maskotkami garnizonów policji z całej Polski.

Wydarzenie odbyło się w ramach programu "Bezpieczne Podlaskie" współfinansowanego przez fundację PGE.

Wyróżnieni w konkursie:

 1. Leon Kozłowski z kl. I b ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Łomży
 2. Piotr Deresz z kl. II b ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Suwałkach
 3. Anita Gąsiewska z kl. I a ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Augustowie
 4. Nikola Bielemuk z kl. III a ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Bielsku Podlaskim
 5. Adrian Modzelewski z kl. II ze Szkoły Podstawowej w Wąsoszu
 6. Wiktoria Artemiuk z kl. I ze Szkoły Podstawowej w Dubinach
 7. Gabrysia Klim z kl. II b z Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Goniądzu
 8. Zofia Miszkiel z kl. III ze Szkoły Podstawowej w Gibach
 9. Karol Szeniawski z kl. I ze Szkoły Podstawowej w Perlejewie
 10. Franciszek Sakowicz z kl. III ze Szkoły Podstawowej w Chodorówce Nowej
 11. Kamila Wyszołomirska z kl. I c z Miejskiego Zespołu Szkół w Wysokiem Mazowieckiem
 12. Zofia Koźluk z kl. I a ze Szkoły Podstawowej w Rutkach-Kossakach
 13. Tobiasz Skrodzki z kl. II b ze Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi
 14. w Turośli
od 7 lat
Wideo

iPolitycznie - Przemysław Czarnek

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na wspolczesna.pl Gazeta Współczesna