Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Podlaskie firmy. Białostocki TenderHut obrał kurs na Giełdę Papierów Wartościowych

Andrzej Matys
Andrzej Matys
Notowana na NewConnect Grupa Kapitałowa TednerHut, tuż przed majówką wystąpiła do Komisji Nadzoru Finansowego z wnioskiem o zatwierdzenie prospektu, w związku z planami spółki dotyczącymi przejścia na Główny Parkiet Warszawskiej Giełdy Papierów Wartościowych. Spółka nie planuje emisji akcji.

Grupa TenderHut intensywnie się rozwija. W marcu zaraportowała przychód skonsolidowany na poziomie 61 mln zł za 2021 rok, co stanowi wzrost o 30 proc. w stosunku do roku poprzedniego. Spółka oszacowała również wyniki za pierwszy kwartał tego roku, wykazując skonsolidowany przychód rzędu 17,9 mln zł. To wzrost o 26 proc. w porównaniu z pierwszym kwartałem 2020 roku.

Dodajmy, że pod koniec ubiegłego roku w drodze emisji akcji TenderHut pozyskał z rynku 6,7 mln zł, który to kapitał przeznacza na akwizycje. W ostatnim czasie do grupy dołączyły cztery kolejne podmioty w tym: KISS digital, KISS comunication, Brainhint oraz IntelliLex.

Czytaj również:

- Wejściu na główny parkiet warszawskiej giełdy nie będzie towarzyszyła dodatkowa emisja akcji. Kapitał, który pozyskaliśmy podczas ostatniej emisji jest odpowiedni do realizacji naszych celów biznesowych, w tym realizacji strategii M&A. Wiosną tego roku dołączyły do nas cztery spółki, i myślę, że do końca roku na pokładzie TenderHut znajdą się kolejne, zwiększając nasz globalny potencjał – mówi Robert Strzelecki, prezes zarządu Grupy TednerHut.

Kapitalizacja na dzień złożenia prospektu (29.04.2022 r.) wyniosła ponad 126 mln PLN przy kursie akcji na poziomie 63 zł. Kapitał spółki dzieli się na 20 005 403 zarejestrowane akcje. Prospekt został przygotowany w związku z zamiarem ubiegania się o dopuszczenie i wprowadzenie do obrotu na rynku regulowanym:

  • 1.010.509 akcji zwykłych na okaziciela serii B1,
  • 3.342 akcje zwykłe na okaziciela serii C1,
  • 47.526 akcji zwykłych imiennych serii C2,
  • 134.026 akcji zwykłych na okaziciela serii D1,
  • 60.000 akcji zwykłych na okaziciela serii E1.

Akcje dopuszczane, z wyłączeniem akcji zwykłych imiennych serii C2 oraz akcji zwykłych na okaziciela serii E1 są notowane na rynku NewConnect. Akcje zwykłe imienne serii C2 zostaną zamienione na akcje zwykłe na okaziciela.

Czytaj również:

TenderHut działa w szeroko rozumianym sektorze IT. Po ostatnich akwizycjach i wprowadzeniu zmian organizacyjnych w Grupie TenderHut wyróżnione zostało 5 segmentów: Software Development & Cybersec (SoftwareHut, Evertop, Brainhint, Kiss digital, ProtectHut), Digital Design & Marketing (ExtraHut, Kiss communications pod marką Human.pl), Lab Systems (Solution4Labs, Holo4Labs oraz Holo4Med w części wdrożeń LIS w szpitalnych laboratoriach), w segmencie Venture Building Grupa rozwija startupy.

Czytaj również:

Najbardziej dojrzałe z nich to Zonifero (PropTech/WorkTech), Holo4Med (MedTech), Grow Uperion (EduTech i Gamifikacja) i StockAmbit (platforma crowdfundingowa). Ostatni segment to Usługi Holdingowe, w ramach których działają spółki TenderHut i LegalHut (doradztwo prawne).

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Kiedy w Polsce czterodniowy tydzień pracy?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Podlaskie firmy. Białostocki TenderHut obrał kurs na Giełdę Papierów Wartościowych - Kurier Poranny

Wróć na wspolczesna.pl Gazeta Współczesna