Porażka Centrum, dwa punkty BAS

2016-12-10 bialystok siatkowka bas bialystok huragan miedzyrzec podlaski fot. wojciech wojtkielewicz kurier poranny / gazeta wspoczesna polska press Wojciech Wojtkielewicz
W ostatniej kolejce w tym roku BAS Białystok i Centrum Augustów zagrały na wyjeździe. Punkty wywalczyli tylko białostoczanie.

BAS wygrał 3:2 z przedostatnim w tabeli zespołem Huraganu Wołomin.

– Od dłuższego czasu mamy kłopot z meczami wyjazdowymi i nic się w tej kwestii nie zmieniło – mówi szkoleniowiec BAS, Jacek Malczewski. – Graliśmy falami. Po pierwszym przegranym secie w drugim zdecydowanie dominowaliśmy i rywale ugrali tylko 12 punktów. Potem znów przyszło rozluźnienie i w efekcie huragan znowu objął prowadzenie. W czwartej partii od początku zaczęliśmy zdobywać punty seriami, wygrywając ją do 15.

Tie-break zaczął się od prowadzenia gospodarzy 7:2, ale jeszcze jeden zryw przesądził o wygranej 3:2 BAS.
– Wolałbym jednak zwyciężać na przewagi i cały mecz 3:0, niż męczyć się w pięciu setach – kończy Malczewski.

Tak więc BAS wywalczył tylko dwa punkty, a był zdecydowanym faworytem. Natomiast nawet seta nie zdołali ugrać augustowianie w starciu z Metro Warszawa.

Huragan Wołomin – BAS Białystok 2:3 (25:22, 12:25, 25:22, 15:25, 11:15)
BAS Białystok: Cylwik, Oniszk, Stanisławajtys, Gajowczyk, Sasak, Wiczkowski, Bujniak (libero) oraz Karniłowicz, Kowalewicz, Ignaciuk.
Metro Warszawa – Centrum Augustów 3:0 (25:21, 25:17, 25:23)
Centrum: Danilczyk, Pruchniewski, Nowak, Gościński, Szczytko, Mołs, Jeleniewski (libero) oraz Iwanowicz, Jachimowicz.

Inne wyniki 14. kolejki:
Huragan Międzyrzec Podlaski – MOS Wola Warszawa 1:3, Legia Warszawa – Lesan Halinów 3:0, Czołg AZS Uniwersytet Warszawski – AZS UWM Olsztyn 2:3, Energa Ostrołęka – UKS Biała Podlaska 3:1.