Porażka Jagiellonii z Zagłębiem

(mark)
W piątek piłkarze Jagiellonii ulegli Zagłębiu Sosonowiec
Wodzisław Śląski. Piłkarze Jagiellonii Białystok w meczu otwarcia 6. kolejki spotkań Orange Ekstraklasy przegrali w Wodzisławiu Śląskim z Zagłębiem Sosnowiec 1:3. Było to najsłabsze spotkanie w tegorocznych rozgrywkach w wykonaniu podopiecznych trenera Artura Płatka.

Białostoczanie tragicznie zagrali w obronie. W formacji tej zadebiutował Brazylijczyk Rodnei i widać było brak zrozumienia tego piłkarza z innym środkowym naszym defensorem Łukaszem Nawotczyńskim. Już w 12 minucie Marcin Folc wyszedł "sam na sam" z bramkarzem Jagi Jackiem Banaszyńskim, nie dając mu szans strzelając pod poprzeczkę. Jednak 10 minut później Jaga doprowadziła do wyrównania, gdy po podaniu Arkadiusza Kwieka, Everton przelobował z 14 metrów golkipera gospodarzy. Niestety, remis nie utrzymał się nawet do końca I połowy. W 41 minucie Dariusz Gawęcki, po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, strzałem z głowy pokonał Banaszyńskiego.

W II połowie więcej groźnych sytuacji przeprowadzili gospodarze, którzy udokumentowali swoją wyższość trzecim golem w 89 minucie. Po raz drugi na listę strzelców wpisał się Folc. Białostoczanie próbowali nękać Zagłębie strzałami z dystansu, ale ani Marek Wasiluk 66 minucie ani Dariusz Jarecki w 86 minucie nie potrafili skierować piłki do siatki bramki Zagłębia.

Zagłębie Sosnowiec - Jagiellonia 3:1 (2:1)

Bramki: Folc 12, 89, Gawęcki 41 - Everton 22.

Zagłębie: Bensz (25 Gąsiński) - Bednar, Hosic, Kaliciak, Gawęcki - Skrzypek (65 Piątkowski), Berensztajn, Pach, Cygnar (59 Kozubek) - Folc, Kaliciak.

Jagiellonia: Banaszyński - Łatka, Nawotczyński, Rodnei, Wasiluk (81 Kałużny) - Niedziela (76 Marczak), Kwiek, Everton, Markiewicz, Jarecki - Sobociński (62 Truszkowski).

Żółte kartki: Skrzypek, Berensztajn, Hosić (Zagłębie S.); Kwiek, Rodnei, Łatka, Sobociński (Jagiellonia)
Sędziował: Tomasz Mikulski (Lublin)