Porażka Tura z Legią

Krzysztof Jankowski
W decydujących momentach sobotniego meczu górę brało doświadczenie legionistów z Warszawy K. Jankowski
Bielsk Podlaski. Kolejny raz koszykarze Tura pokazali, że w II lidze są w stanie powalczyć z każdym. I kolejny raz okazało się, że w decydujących momentach brak im zimnej krwi i doświadczenia. Tur przegrał z Legią 79:85.

- Bardzo byłoby szkoda, gdyby tak mocna drużyna jak Tur spadła z ligi - mówili po meczu szkoleniowcy gości.
Niestety, po porażce z Legią widmo spadku bardzo poważnie zajrzało bielszczanom w oczy.
- Wierzyliśmy w pokonanie Legii - przyznawał po meczu menedżer Tura Paweł Miszczuk. - Przegrana popsuła nam nastrój, bo w porównaniu z bezpośrednimi rywalami w walce o utrzymanie mamy niekorzystny terminarz gier.
Żal w Bielsku panuje tym większy, że w sobotę gospodarze byli naprawdę blisko sprawienia kolejnej miłej niespodzianki we własnej hali. Do przerwy mecz toczył się w rytmie cios za cios. W drużynie Tura świetnie radził sobie Łukasz Kuczyński, a w Legii punktował głównie 35-letni weteran parkietów Michał Exner.
Jeszcze weselej na trybunach zrobiło się w trzeciej kwarcie. Andrzej Sinielnikow świetnie asystował przy rzutach wysokich: Ada-ma Ćwikowskiego i Tomasza Rzepiejewskiego, a solowe akcje punktami kończył Daniel Byliniak. Czwartą kwartę Tur rozpoczynał z siedmiopunktową przewagą! Wtedy jednak "zaskoczył" Kamil Sulima, lider Legii, przymierzany przed sezonem do zespołu z Bielska. Niestety, ostatecznie Tura nie było stać na zatrudnienie tego zawodnika. W sobotę okazało się, że kto Sulimę ma, temu Sulima mecze wygrywa. Seria rzutów za trzy punkty tego zawodnika w kilka minut odwróciła losy meczu i załamała gospodarzy.

Tur Bielsk Podlaski - Legia Warszawa 79:85 (15:16, 17:17, 32:24, 15:28)

Tur: Potrykus 4, Zalewski 7 (1x3), Kowalewicz 5, Kuczyński 28, Rzepiejewski 17 (1x3) oraz: Ćwikowski 6, Sinielnikow 6, D. Byliniak 4, Kiluk 2, Pawluczuk, Szczurewski.
Legia: Sulima 37 (7x3), Podobas 13, Jaremkiewicz 0, Exner 22 (1x3), Ciszewski 4 oraz: Wojdak 7 (1x3), Nowakowski 2, Ancukiewicz.
Sędziowali: Mariusz Kuniec (Przemyśl) i Mariusz Nawrocki (Lublin).
Widzów 400.

Wyniki i tabela

Wyniki: MMKS SIDEN Toruń - Harmattan Viando 93:75, Tur Bielsk Podlaski - Legia Warszawa 79:85, Norgips Piaseczno - AZS Kutno 74:72, NOVUM Bydgoszcz - ŻTS Nowy Dwór Gdański 67:81. Polonia 2011 - Mispol Żubry (21.03), OSSM Pzkosz Sopot - Prokom II (22.03).