MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Powiat wysokomazowiecki przeznaczy 1,6 mln zł na remont serwerowni szpitala. Skarga na działalność dyrektor szpitala uznana za bezzasadną

Jakub Wróblewski
Radni powiatu wysokomazowieckiego podjęli uchwałę w sprawie skargi na działalność dyrektor Szpitala Ogólnego w Wysokiem Mazowieckiem.
Radni powiatu wysokomazowieckiego podjęli uchwałę w sprawie skargi na działalność dyrektor Szpitala Ogólnego w Wysokiem Mazowieckiem. Starostwo Powiatowe w Wysokiem Mazowieckiem
Podczas sierpniowej sesji rady powiatu wysokomazowieckiego starosta Bogdan Zieliński poinformował, że 1,3 mln zł trafi z rezerwy subwencji ogólnej budżetu państwa do Szpitala Ogólnego w Wysokiem Mazowieckiem na modernizację serwerowni. Dodatkowo podczas sesji radni uznali za bezzasadną skargę na działalność dyrektor szpitala.

Podczas sesji rady powiatu starosta powiatu wysokomazowieckiego poinformował, że podpisał umowę z wojewodą podlaskim Bohdanem Paszkowskim, dzięki której do Szpitala Ogólnego w Wysokiem Mazowieckiem trafi 1,3 mln zł. Środki zostaną przeznaczone na modernizację serwerowni wraz zakupem infrastruktury do ochrony systemu informatycznego. Wkład własny powiatu wysokomazowieckiego wyniesie 320 tys. zł. Przetarg na modernizację szpitalnego systemu informatycznego zakończył się 30 sierpnia.

Dodatkowo na sesji rady powiatu rozpatrywali skargę na działalność dyrektora Szpitala Ogólnego w Wysokiem Mazowieckiem. W maju do rady trafiło pismo Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych, Zakładowej Organizacji Związkowej przy Szpitalu w Wysokiem Mazowieckiem. Pismo było skargą na działalność dyrektora szpitala, w szczególności w zakresie stosowanej przez Dyrektora polityki płacowej. Skarżący wskazywali, że dyrektor szpitala nieprawidłowo kwalifikuje zatrudnione pielęgniarki
z posiadanym wykształceniem wyższym do kategorii płacowej z niższym wynagrodzeniem. Jednocześnie wskazując na koszty związane z dochodzeniem przedmiotowych należności.

W sierpniu zebrała się w tej sprawie Komisja Skarg, Wniosków i Petycji. W uzasadnieniu uchwały możemy przeczytać, że w czasie prowadzonych na posiedzeniu komisji rozmów strony konfliktu doszły do częściowego porozumienia, ustalając wstępnie zasady dalszego postępowania.

"Biorąc pod uwagę powyższe, a w szczególności przedstawioną dokumentację sądową, w ocenie Rady Powiatu Wysokomazowieckiego złożona skarga jest bezzasadna. Dyrektor Szpitala działała w granicach prawa oraz z dobrem Szpitala na uwadze. Przede wszystkim wskazać należy, że składane przez pielęgniarki pozwy, nie są pozwami o ustalenia, a o zapłatę i są wiążące jedynie w ramach sentencji zasądzającej zapłatę – nie ustalają one w sposób jednoznaczny zaszeregowania pielęgniarek do kategorii płacowej – jednocześnie w wielu przypadkach, w dniu składania skargi nie były one prawomocne" - możemy przeczytać w uzasadnieniu uchwały.

Uchwałę uznającą skargę za bezzasadną radni przyjęli jednogłośnie. Jednocześnie rada ma nadzieję na rozwiązanie konfliktu w w sposób możliwie najlepszy dla obu stron.

Zobacz też:Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Kopernika w Ciechanowcu wyremontowana. Modernizacja szkoły kosztowała 3,7 mln zł

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Fala upałów w Polsce. Będzie bardzo gorąco

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na wspolczesna.pl Gazeta Współczesna