Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Prezydent Łomży nagrodził stypendiami uczniów łomżyńskich szkół

OPRAC.:
Jakub Wróblewski
Jakub Wróblewski
Prezydent przyznał stypendia wyróżniającym się uczniom.
Prezydent przyznał stypendia wyróżniającym się uczniom. Joanna Grabowska
W poniedziałek 4 grudnia prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski wręczył ponad stu uczniom stypendia za wysokie osiągnięcia w nauce, sporcie oraz nagrody edukacyjne za postępy w nauce. Uroczystość odbywająca się w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 10 stanowiła także okazję do podsumowania współzawodnictwa sportowego dzieci i młodzieży.

Stypendia prezydenta Łomży dla uczniów łomżyńskich szkół

Stypendium za wysokie osiągnięcia w nauce uczeń szkoły podstawowej otrzymuje za średnią co najmniej 5,4 i tytuł laureata konkursu przedmiotowego na szczeblu wojewódzkim lub ponadwojewódzkim, a szkoły ponadpodstawowej średnią co najmniej 5,0 i tytuł laureata bądź finalisty olimpiady na szczeblu centralnym lub międzynarodowym. Wysokość stypendiów naukowych to w przypadku uczniów szkół podstawowych 120 złotych miesięcznie, natomiast uczniowie szkół ponadpodstawowych otrzymują 180 złotych. Pieniądze wypłacane są przez okres 10 miesięcy.

Stypendium sportowe

Stypendium sportowe przysługuje osobie, która zajęła medalowe miejsce na szczeblu ogólnopolskim lub w międzynarodowych zawodach sportowych albo zdobyła osiągnięcie w dziedzinie sportu rekomendowane przez Miejski Szkolny Związek Sportowy, czy też uzyskała co najmniej bardzo dobrą ocenę z wychowania fizycznego w klasyfikacji rocznej. Osoby wyróżnione stypendiami sportowymi otrzymują 110 złotych miesięcznie przez okres 10 miesięcy.

Nagrody edukacyjne

Nagrody edukacyjne mogą być przyznane uczniowi, który m.in. dokonał największego postępu w nauce i zachowaniu w całej szkole w porównaniu średnich ocen z pierwszego półrocza i końca roku szkolnego oraz wyróżniał się w danym roku szkolnym swoją pracą na rzecz szkoły. Są one wypłacane jednorazowo i wynoszą 800 złotych dla uczniów szkół podstawowych, 1000 złotych dla uczniów liceów ogólnokształcących i 1200 złotych dla uczniów ponadpodstawowych szkół zawodowych.

Przyznane stypendia to efekt Waszej ciężkiej pracy, zaangażowania i poświęcenia – powiedział prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski dodając, że gratulacje należą się również dyrektorom szkół, nauczycielom, rodzicom i dziadkom, którzy wspierają w edukacji dzieci i młodzież.

Uroczystość wręczenia stypendiów Prezydenta Miasta Łomża oraz podsumowania współzawodnictwa sportowego uświetniły występy wokalne i taneczne w wykonaniu dzieci i młodzieży.

Zobacz też:Samorządy z powiatu łomżyńskiego przyjęły Strategię Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych

od 7 lat
Wideo

Tadeusz Płużański - Dlaczego warto pielęgnować pamięć o wyklętych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na wspolczesna.pl Gazeta Współczesna