Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Promotech - jako odpowiedzialna firma - stawia na profilaktykę wśród pracowników

Andrzej Matys
Andrzej Matys
Badania pracowników zostały przeprowadzone w ustalonych terminach, laboratoryjne pielęgniarki na miejscu pobierały krew do badań, a wyniki można było odebrać on-line.
Badania pracowników zostały przeprowadzone w ustalonych terminach, laboratoryjne pielęgniarki na miejscu pobierały krew do badań, a wyniki można było odebrać on-line. mat.prasowe
Wczesne wykrywanie chorób, zwłaszcza nowotworowych, to połowa sukcesu w ich leczeniu. Badanie markerów nowotworowych ufundował swoim pracownikom białostocki Promotech. To jedna z wielu prozdrowotnych inicjatyw zarządu spółki.

Dlatego pracownicy Promotechu (włącznie z wydziałem śląskim) i łapskiego Promotechu – KM, chętnie wzięli udział w marcowych badaniach przesiewowych, zorganizowanych przez firmę.

Pakiet dla kobiet obejmował markery CA 125- diagnostyka i monitorowanie leczenia raka jajnika, CA 15-3 -raka sutka oraz CEA – raka jelita grubego. Pakiet dla mężczyzn obejmował marker CEA, CA19-9 – wykrywający nowotwory trzustki i dróg żółciowych oraz PSA całkowity – raka prostaty.

Czytaj również:

- To dość drogie badania i nie każdy pozwoli sobie na taki wydatek, dlatego postanowiliśmy je sfinansować – mówi Artur Zawadzki, prezes Promotechu. - Jeśli dzięki temu można uratować życie lub zdrowie chociażby jednego pracownika, to naprawdę warto. Jesteśmy firmą odpowiedzialną społecznie, a takie działania przyczyniają się nie tylko do lepszej ochrony zdrowia pracowników, ale też do zwiększenia ich satysfakcji z pracy.

Badania były przeprowadzone sprawnie logistycznie, by jak najmniej zakłócić rytm pracy w firmie – w określonych terminach, laboratoryjne pielęgniarki w miejscu pracy pobierały krew do badań, a odbiór wyników możliwy był on-line. Badania zostały sfinansowane z funduszy Promotechu.

Zarząd spółki zdecydował się na powierzenie roli menedżera projektu osobie z zewnątrz firmy (tzw. Interim Manager), która wcześniej wspomagała Promotech przy wdrażaniu systemu IPO

Promotech instaluje nowy system informatyczny, który wspomoż...

Promotech od wielu lat prowadzi działania związane z profilaktyką zdrowotną swoich pracowników. Wszyscy korzystają z pakietu medycznego (zawierającego leczenie stomatologiczne) w firmie LuxMed. Mogą też korzystać z dofinansowania (w ramach funduszu socjalnego) na zabiegi chirurgiczne, rehabilitację, zakup pompy insulinowej, zakup aparatu słuchowego, odczulanie itp. Warunkiem jest złożenie podania do rady pracowników o udzielenie takiego wsparcia.
Promotech jest też znany, jako firma, która płaci pracownikom comiesięczny dodatek za niepalenie.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Co dalej z limitami płatności gotówką?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Promotech - jako odpowiedzialna firma - stawia na profilaktykę wśród pracowników - Kurier Poranny

Wróć na wspolczesna.pl Gazeta Współczesna