Region > Brudno tylko w jednej publicznej toalecie?

(luk)
Spośród skontrolowanych przez podlaski sanepid 105 toalet publicznych w regionie, 94 było w dobrym stanie technicznym, a 104 w dobrym stanie sanitarnym.

Tylko w jednej stwierdzono zły stan sanitarny, za co ukarano mandatem karnym w wysokości 100 zł.

Komentarze 1

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

w
www.zieloni-bialystok.w.pl
BIAŁYSTOK 20.08.2004 r.

URZĄD MIASTA BIAŁYSTOK

DOTYCZY: USTAWIENIA TOALET PRZENOŚNYCH NA TERENIE MIASTA BIAŁEGOSTOKU

ZWRACAM SIĘ Z WNIOSKIEM O USTAWIENIA TOALET PRZENOŚNYCH NA TERENIE MIASTA BIAŁEGOSTOKU.
Jest to rozwiązanie powszechnie stosowane w cywilizowanych miastach, np. w Warszawie, w szczególności przy miejskich parkach i zieleńcach.
Białystok nie prowadzi publicznych szaletów, które zresztą w wersji płatnej ze względu na wysokie koszty utrzymania i małą ich ilość nie spełniają swojej roli tak dobrze jak toalety przenośne np. plastikowych typu toi – toi, często także ze zbiornikiem wody z płynem myjącym dawkowanym pod wpływem grawitacji wymuszonej naciskiem np. nogi użytkownika.
Miasto jest zobowiązane do zapewnienia warunków i utrzymania czystości na swoim terenie, poprzez m.in. organizację systemu zbiórki odpadów, unieszkodliwianie zanieczyszczeń.
Brak toalet przenośnych jest istotnych zapóźnieniem cywilizacyjnym i źle świadczy o Białymstoku, stwarzając negatywny wizerunek miasta, w którym potrzeby fizjologiczne mieszkańcy zmuszeni są załatwiać na miejskich skwerach, zieleńcach, w bramach itp.
Co najmniej kilka miejsc wymaga ustawienia takich toalet, jak np. skwer przy Ratuszu przy ul. Rynek Kościuszki, przy Cerkwi przy ul. Lipowej, przy ul. Malmeda, przy Amfiteatrze przy ul. Kalinowskiego, przy Filharmonii i ZOO przy ul. Podleśnej, bazarach oraz na terenie miejskich parków.
Miasto dysponując publicznymi środkami finansowymi, które powinny być przeznaczone m.in. na cele utrzymania czystości i poprawy jakości i wygody życia mieszkańców i osób przyjezdnych nie musi samo organizować obsługi przenośnych toalet - praktyka innych miast jest wybór podmiotu, który oferuje najkorzystniejsze warunki np. wynajęcia , utrzymania, dozoru i obsługi przenośnych toalet.
Brak USTAWIENIA TOALET PRZENOŚNYCH NA TERENIE MIASTA BIAŁEGOSTOKU może być przyczyną zagrożenia epidemiologicznego.
Usuwanie zanieczyszczeń i skutków dewastacji zieleni i miejsc publicznych przy w praktyce znikomej skuteczności karania sprawców takich zanieczyszczeń przez np. Staż Miejską lub Policję jest także droższe i bardziej kłopotliwe. Lepiej więc poprzez odpowiednią organizację miejsc publicznych zapobiegać takim sytuacjom.
Brak USTAWIENIA TOALET PRZENOŚNYCH NA TERENIE MIASTA BIAŁEGOSTOKU może być sprzeczny z przepisami ochrony środowiska, prawa budowlanego, planowania przestrzennego oraz prawa miejscowego.
Dodaj ogłoszenie