Remis ze Startem na początek

Gutów Mały. Przebywający na zgrupowaniu w Gutowie Małym piłkarze Jagiellonii zremisowali w środę 1:1 ze Startem Otwock. Był to pierwszy sparing Jagi w trakcie przygotowań do wiosennej części sezonu.

Jagiellonia posiadała przewagę, jednak przez długi czas nie przekładała się ona na sytuacje strzeleckie. W pierwszej połowie meczu najdogodniejszą okazję do zdobycia gola miał Igor Lewczuk, ale zamiast uderzać na bramkę niepotrzebnie próbował podawać piłkę do Tomasza Frankowskiego.

Start nie chciał pozostawać dłużny faworyzowanemu zespołowi ekstraklasy. Białostoczanie mogą mówić nawet o szczęściu, bo raz przed utratą bramki uratowała ich poprzeczka.

Drugoligowcy doczekali się jednak gola. W 71 minucie uderzeniem z rzutu wolnego Macieja Kudryckiego pokonał Adam Warszawski. Wyrównanie padło minutę przed ostatnim gwizdkiem sędziego, kiedy podanie Damira Kojasevicia wykorzystał Michał Fidziukiewicz, kierując piłkę do siatki.

Jagiellonia Białystok - Start Otwock 1:1 (0:0)
Bramki: 0:1 - Warszawski 71, 1:1 - Fidziukiewicz 89.

Jagiellonia: Gikiewicz - Lewczuk, Skerla, Pacan, Król - Grosicki, Falkowski, Zawistowski, Jarecki - Frankowski, Skoro. II połowa: Kudrycki - Norambuena, Cionek, Gogol, Bruno - Dzienis, Hermes, Arłukowicz (75 Fidziukiewicz), Kojasević - Arifović, Twardowski.

Więcej o meczu w papierowym wydaniu "Współczesnej"