kgol
Albert Rydzewski (ŁKS 1926 Łomża)
Albert Rydzewski (ŁKS 1926 Łomża) Anatol Chomicz
ŁKS 1926 Łomża bezbramkowo zremisował u siebie z ŁKS Łódź. Po punkcie zainkasowały także Jagiellonia II i Ruch

Jako pierwsi na boisko w 16. kolejce wybiegli piłkarze z Wysokiego Mazowieckiego, którzy już w piątek zmierzyli się na wyjeździe z Huraganem Wołomin. Choć w tym spotkaniu żadnej z drużyn nie udało się trafić do siatki, to goście mogą sobie pluć w brodę, że nie wykorzystali kilku znakomitych okazji do objęcia prowadzenia.

- W takich okolicznościach trudno jest się cieszyć z remisu - mówi Tomasz Kułkiewicz, szkoleniowiec Ruchu. - Przerwaliśmy serię porażek, ale przed nami wciąż dużo pracy, by wydostać się spod kreski - kończy.

Punkt z delegacji przywiozły na Podlasie także rezerwy Jagiellonii Białystok, które 2:2 zremisowały z Ursusem Warszawa i pozostały na dziewiątym miejscu w tabeli. Gole dla ekipy żółto-czerwonych strzelali Bartosz Giełażyn i Maciej Górski. Ten drugi po zmianie stron uratował Jadze remis, wykorzystując w 69. minucie rzut karny. Jedno oczko zdobyte w Warszawie jest o tyle cenne, że przez większą część drugiej połowy jagiellończycy grali w osłabieniu, po czerwonej kartce dla Przemysława Mystkowskiego za uderzenie łokciem rywala.

Autorami największej niespodzianki 16. kolejki byli za to piłkarze ŁKS 1926 Łomża, którzy zatrzymali faworyzowanego lidera z Łodzi. Podopieczni Mateusza Miłoszewskiego zagrali ambitnie i nie byli bez szans nawet na zwycięstwo.

- Pokazaliśmy, że mamy potencjał. Można jedynie żałować, że w poprzednich spotkaniach w głupi sposób pogubiliśmy punkty - ocenia trener gospodarzy.

Wyniki 16. kolejki
Ursus Warszawa - Jagiellonia II Białystok 2:2 (0:1). Bramki: 0:1 - Giełażyn (4), 1:1 - Chałas (51), 2:1 - Cegiełka (58), 2:2 - Górski (69-karny).
Jagiellonia II: Karpieszuk - Sołowiej (38. Waszkiewicz), Radecki, Wasiluk, Straus, Łupiński, Szymonowicz, Gajko (65. Grabowski), Mystkowski, Giełażyn (87. Wołczyński), Górski.

Huragan Wołomin - Ruch Wysokie Mazowieckie 0:0.
Ruch
: Dobreńko - Jóźwiak, Piłatowski, Borowik (83. Zieniewicz), Pasko, Faszczewski, Grochowski, Rogowski, Poduch, Ostaszewski, Zalewski.

ŁKS 1926 Łomża - ŁKS Łódź 0:0.
ŁKS 1926 Łomża:
Wienczatek - Reinaldo, Kamienowski, Wasiulewski, Wasilewski, Maćkowiak, Rydzewski (81. Kacprzyk), Baranowski, Gałązka, Olesiński (88. Kimura), Drażba.

Pelikan Łowicz - Świt Nowy Dwór Mazowiecki 4:1 (4:1). Bramki: 0:1 Perzyna, 1:1Wojcieszyński 25, 2:1 Parobczyk 29 z karnego, 3:1 Parobczyk 33 z karnego, 4:1 Gawlik 37.

Motor Lubawa - Sokół Aleksandrów Łódzki 0:6.

Concordia Elbląg - Finishparkiet Drwęca Nowe Miasto Lubawskie 2:5 (0:3). Bramki: 0:1 Jackiewicz 14, 0:2 Koziara 24, 0:3 Kowalczyk 44, 1:3 Szmydt 61, 1:4 Domżalski 71 z karnego, 2:4 Strach 78.

Lechia Tomaszów Mazowiecki - MKS Ełk 2:0 (0:0). Bramki: 1:0 Mirecki z karnego, Król 86.

Widzew Łódź -Sokół Ostróda 0:0.

Mecz: Legia II Warszawa - Huragan Morągzostał przełożony.