Rezerwy Jagiellonii w derbach wygrały z ŁKS Łomża

kgol
Jagiellonia II Białystok w meczu rozegranym w Wysokiem Mazowieckiem wygrała 2:0 z ŁKS 1926 Łomża Anatol Chomicz
Jagiellonia II Białystok ograła 2:0 ŁKS 1926 Łomża po golach Patryka Klimali i Emila Łupińskiego. Ruch Wysokie Mazowieckie przegrał 0:2 u siebie z Ursusem Warszawa.

Podopieczni Dariusza Bayera odnieśli tym samym drugie kolejne zwycięstwo i kontynuują marsz w górę tabeli, przeskakując w niej sąsiadów z Łomży.

Derbowa potyczka została rozegrana na boisku w Wysokiem Mazowieckiem, a do niecodziennych warunków lepiej przystosowali się piłkarze żółto-czerwonych, od początku uzyskując przewagę nad rywalem. Białostoczanie bramkę zdobyli 15. minucie po ładnej, składnej akcji zakończonej piękną podcinką Klimali.
– Patryk miał w tym meczu zastąpić nieobecnego Macieja Górskiego i z tego obowiązku wywiązał się znakomicie. Rozegrał udane spotkanie, a jego gol bardzo nam pomógł – ocenia Bayer.

Po zmianie stron rozpędzeni jagiellończycy podwyższyli prowadzenie, a wynik rywalizacji po pomysłowo rozegranym rzucie wolnym ustalił Łupiński.
– Ćwiczymy stałe fragmenty na treningach, dlatego każdy element, który wychodzi, cieszy. Dla Emila jest to już czwarta bramka w sezonie – dodaje trener rezerw Jagi.

Niestety, wciąż trwa zła passa piłkarzy Ruchu Wysokie Mazowieckie, którzy tym razem przegrali u siebie z Ursusem Warszawa 0:2. Mecz nie był porywający, a z pewnością zadanie przyjezdnym znacząco ułatwiło wykluczenie z boiska Piotra Faszczewskiego za dwie żółte kartki w 66. minucie meczu i również za druga żółtą Pawła Brokowskiego cztery minuty później.

Wyniki 15. kolejki

Jagiellonia II Białystok - ŁKS 1926 Łomża 2:0 (1:0)
Bramki: 1:0 Klimala 15, 2:0 Łupiński 55.
Jagiellonia II: Gostomski - Sołowiej, Radecki, Wasiluk, Straus, Gajko (73. Grabowski), Waszkiewicz (85. Kondraciuk), Łupiński, Giełażyn, Mystkowski, Klimala.
ŁKS: Lipiec - Kamienowski (67. Korotkiewicz), Reinaldo, Wasiulewski, Wasilewski, Maćkowski (74. Kimura), Świderski (19. Rydzewski), Baranowski, Gałązka, Sadowski (53. Olesiński), Drażba.

Ruch Wysokie Mazowieckie - Ursus Warszawa 0:2 (0:1)
Bramki: 0:1 Chałas 36, 0:2 Muszyński 68.
Ruch: Dobreńko -Ostaszewski, Piłatowski, Faszczewski, Rogowski (55. Zieniewicz), Zalewski, Pasko, Poduch (90. Decewicz), Jóźwiak, Borowik, Brokowski.

Pozostałe wyniki:
Huragan Wołomin -Pelikan Łowicz 0:4 (0:2)
Bramki: 0:1 Hłuszko 6, 0:2 Hłuszko 21, 0:3 Hłuszko 70, 0:4 Bujalski 89.

ŁKS Łódź - Legia II Warszawa 1:1 (1:0)
Bramki:1:0 Radionow 45, 1:1 Nawotka 60.

Huragan Morąg - Lechia Tomaszów Mazowiecki 0:0

MKS Ełk - Concordia Elbląg 1:3 (0:1)
Bramki: Daniel Świderski 78 - 0:1 Otręba 31, 0:2 Strach 72, 1:2 Świderski 78, 1:3 Strach 90.

Drwęca Nowe Miasto Lubawskie - Widzew Łódź 3:2 (0:2)
Bramki: 0:1 Michalski 18, 0:2 Budka 34, 1:2 Jackiewicz 60, 2:2 Kostkowski 77, 3:2 Miller 80.

Sokół Ostróda - Motor Lubawa 2:0 (1:0)
Bramki:1:0 Hirsz 25, 2:0 Pączko 67.

[b]Sokół Aleksandrów Łódzki - Świt Nowy Dwór Mazowiecki 1:1 (0:1)
Bramki:[/b] 0:1 Olczak 42, 1:1 Stępień 89.