Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Rutka-Tartak. Ogród bajek, plac zabaw, 40-metrowa zjeżdżalnia czekają na turystów

Helena Wysocka [email protected]
Środki na inwestycję pochodzą z funduszy zewnętrznych.
Środki na inwestycję pochodzą z funduszy zewnętrznych. archiwum
Kilka dni temu władze gminy przekazały do użytkowania inwestycję wartą około 2 mln złotych. Ma ona uatrakcyjnić wypoczynek w naszym regionie.

Gmina Rutka-Tartak jest jedną z siedmiu w naszym regionie, która znajdzie się na baśniowym szlaku. Projekt przygotowany przez Suwalską Izbę Rolniczo-Turystyczną zakłada budowę ogrodów bajek, w którym będą odbywały się animacje oraz różnego rodzaju zajęcia dla najmłodszych. Każda wioska jest tematycznie różna. Np. w suwalskiej można dowiedzieć się o życiu krasnoludków. W Nowej Wsi natomiast zobaczyć największy, tradycyjny termometr, który ma być wpisany do księgi rekordów. W puńskim ogrodzie dzieci będą mogły poznać język i kulturę litewską.

W centrum Rutki-Tartak, w zakolu Szeszupy także powstał ogród bajek, w którym gości wita pan Zielonka oraz krasnoludek Sikora. Dzieci mają niebywałą okazję, by pobawić się na wilczej karuzeli, czy pokonać tor przeszkód. A przede wszystkim spędzić wolny czas w bardzo urokliwie położonym terenie.

Gminne władze postanowiły wykorzystać fakt, że nad rzeką powstaje tego typu obiekt, który ma zachęcić rodziny z małymi dziećmi do wypoczynku w naszym regionie i zagospodarowały teren dookoła ogrodu. Powstała bardzo ładnie zagospodarowana plaża, na której niewątpliwą atrakcją jest 40-metrowa zjeżdżalnia. Ale to nie wszystko. Zainteresowani mają możliwość oglądania panoramy z 15-metrowej wieży widokowej.

- Obiekty są bardzo ładnie wykonane - zachwalała turystka, którą we wtorek spotkaliśmy nad Szeszupą. - Tego typu miejsc powinni powstawać jak najwięcej.

Środki na zagospodarowanie terenu władze gminy pozyskały z różnych, zewnętrznych źródeł. Rutka-Tartak, to najmniejsza, ale bodajże najbardziej zagospodarowana gmina, w której większość dróg jest wyasfaltowanych, a niemal cały teren objęty planami zagospodarowania przestrzennego. Miejscowi uważają, że to zasługa włodarzy, którzy sprawiedliwie dzielą pieniądze w swojej kasie.

- Nie inwestują tylko we wsi, w której znajduje się urząd, ale na terenie całej gminy - tłumaczą rolnicy. - Dzięki temu nie jeździmy po dziurawych drogach, mamy wodociągi, kanalizacje i obiekty, które uatrakcyjniają teren i wspierają działalność agroturystyczną.

Czytaj e-wydanie »

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na wspolczesna.pl Gazeta Współczesna