Rywalizacja sportowa i karnawałowe przebrania na stadionie

33 Bieg Sylwestrowy w Białymstoku
33 Bieg Sylwestrowy w Białymstoku Wojciech Wojtkielewicz
Bieg Sylwestrowy, który został rozegrany po raz 33, był ostatnim sportowym wydarzeniem w 2016 roku w Białymstoku.

Imprezę biegową jak co roku zorganizował białostocki klub Juvenia. W sobotę na starcie stanęło ponad 160 osób w różnych kategoriach wiekowych. Rywalizowano na bieżni stadionu w Zwierzyńcu. Był to pierwszy test nowej nawierzchni na tym obiekcie.

Bieg główny panów przeprowadzono na dystansie 4000 metrów. Wygrał jeden z bardziej znanych zawodników w regionie, Damian Roszko z Podlasia Białystok. Na podium uplasowali się jeszcze Wojciech Augustynowicz i Andrzej Leończuk.
- Te zawody traktuję czysto treningowo - mówił na mecie Roszko. - W takim świątecznym okresie ciężko jest zmusić się do treningu, ale jeżeli są takie zawody to jest całkiem przyjemnie. Fajna impreza, która zachęca ludzi do aktywności.

Wśród pań, które miały do pokonania 2000 metrów, najszybsza okazała się Katarzyna Rutkowska z Podlasia. Biegaczka ta w rozegranych na początku grudnia mistrzostwach Europy w biegach przełajowych na Sardynii zajęła piąte miejsce w kategorii do lat 23.

Jak co roku wśród biegaczy byli przebrani w kreacje karnawałowe. Tak więc można było zobaczyć Świętych Mikołajów, policjantki, czy robota. Wśród uczestników nie mogło zabraknąć Andrzeja Zieniewicza, który pochwalił się, że jak do tej pory opuścił tylko jeden Bieg Sylwestrowy.
- Nie byłem tylko na pierwszym biegu, bo nie wiedziałem, że w ogóle taki jest - wspomina Zieniewicz, który tradycyjnie był w charakterystycznym kapeluszu, białej koszuli z muchą. ­- Na takie imprezy przebieram się także chętnie i widzę, że biegacze z roku na rok mają coraz ciekawsze przebrania.