Ślepsk Malow Suwałki wygrał w Częstochowie 3:1, a już w czwartek, 26 października zagra u siebie z Asseco Resovią Rzeszów Paweł Dubiel
Od zwycięstwa rozpoczęli rozgrywki nowego sezonu PlusLigi siatkarze Ślepska Malow Suwałki. W Częstochowie podopieczni trenera Dominika Kwapisiewicza pokonali beniaminka Exact Systems Hemarpol 3:1.

Długo czekali na swój pierwszy mecz w nowym sezonie PlusLigi siatkarze Ślepska Malow Suwałki. Z beniaminkiem ligi zespołem Exact Systems Hemarpol Częstochowa zagrali dopiero w poniedziałek i był to ostatni mecz pierwszej kolejki.

Pierwszy set spotkania był grą błędów. Widać było po obu stronach, że to jest początek sezonu i siatkarze dopiero łapią rytm ligowego grania. Na szczęście mniej błędów popełnili suwalczanie i to oni wygrali partię otwarcia 25:23.

W drugim secie na prowadzeniu była to jedna to druga drużyna. I ponownie doświadczenie Ślepska Malow wzięło górę. Gdy na zagrywce stanął Matias Sanchez goście odskoczyli i swoją przewagę kilku punktów utrzymali do końca seta wygrywając 25:29.

W kolejnej partii obudzili się gospodarze, wyszli na prowadzenie 15:10. Suwalczanie zmniejszyli przewagę do 13:15, ale ambitni częstochowianie wygrali pierwszego seta w PlusLidze i było 2:1 Ślepska Malow.

Podopieczni trenera Dominika Kwapisiewicza w czwartym secie pokazali kto rządzi na parkiecie. Suwalczanie od pierwszej piłki dominowali wygrywając 25:16 i cały mecz 3:1.

- Cieszę się, że wygraliśmy. Emocje były bardzo duże. Zagraliśmy pierwszy mecz po pół roku. Wszyscy byliśmy "wygłodniali", a wtedy trudno się gra. Chcieliśmy wypaść jak najlepiej. Początek meczu był średni, widać było to po naszej stronie i częstochowian. Na szczęście, gdy wchodziliśmy w swój rytm odskakiwaliśmy rywalom - mówi przyjmujący Ślepska Malow Suwałki Paweł Haleba.

A już w czwartek Ślepsk Malow Suwałki zagra u siebie. O godzinie 16 drużyna trenera Dominika Kwapisiewicza podejmie w Suwałki Arena Acsseco Resovią Rzeszów.

Exact Systems Hemarpol Częstochowa - Ślepsk Malow Suwałki 1:3 (23:25, 19:25, 25:20, 16:25)
Exact Systems Hemarpol: Keturakis, Espeland, Hain, Dulski, Kogut, Rymarski, Takahashi (libero), Jaskuła (libero) oraz Sobański, Bouguerra, Borkowski, Kowalski.
Ślepsk Malow: Stern, Macyra, Filipiak, Halaba, Stajer, Sanchez, Czunkiewicz (libero) oraz Żakieta, Gallego, Buculjević.
MVP: Ziga Stern (Ślepsk Malow Suwałki).