Siatkówka. Komplet punktów Ślepska Suwałki na wyjeździe

Ślepsk Suwałki wygrał 3:1 z Olimpią Sulęcin
Ślepsk Suwałki wygrał 3:1 z Olimpią Sulęcin Miłosz Kozakiewicz
Siatkarze Ślepska Suwałki pokonali 3:1 na wyjeździe Olimpię Sulęcin. W czwartym secie przegrywali już 20:24, a wygrali 26:24.

Pierwszy set pewnie rozpoczęli suwalczanie, którzy górowali praktycznie w każdym elemencie gry. Wynik 10:5 dla Ślepska odzwierciedlał to co działo się boisku. Dopiero gdy po stronie gospodarzy na zagrywkę poszedł były zawodnik Ślepska Adrian Hunek Olimpia odrobiła straty (14:15). Trener Ślepska Mateusz Mielnik poprosił o czas i po krótkiej pauzie jego podopieczni wrócili do dobrego rytmu gry (23:18). Ostatni punkt na wagę zwycięstwa 25:21 zdobył Wojciech Winnik.

Drugi set także rozpoczął się od wysokiego 10:6 prowadzenie suwalskiej drużyny. Jednak Olimpia, głównie dzięki dobrym zagrywkom, doprowadziła do remisu 17:17, a potem przejęła inicjatywę. Goście nie uniknęli błędów w końcówce i ostatecznie przegrali do 20.

W trzecim secie po serii dobrych zagrywek Kamila Skrzypkowskiego Ślepsk wygrywał 12:7 i takiej przewagi już nie roztrwonił wygrywając ostatecznie do 20.

W końcówce czwartego seta goście przegrywali już 20:24. Ale gospodarze po prostych błędach ataku tracili kolejne punkty i Ślepsk doprowadził do remisu 24:24. Gospodarze nie potrafili opanować sytuacji i suwalczanie zdobyli kolejne dwa punkty i zakończyli spotkanie z dorobkiem trzech punktów.

- Przegraliśmy bo w końcówce zabrakło nam pewności siebie i chłodnej głowy, bo zamiast prowadząc 24:20 I postawić kropkę nad „i” popełniliśmy błędy, co skończyło się naszą porażką w czwartym secie i meczu - powiedział Hunek.

- Wracamy z dalekiej podróży, bo tak najkrócej trzeba podsumować ten mecz – mówił Mielnik. – Było to bardzo nerwowe spotkanie z obu stron, na co wpływ miało też sędziowanie. Na szczęście lepiej wytrzymaliśmy mecz nerwowo, a w końcówce Żenia Kapajew zagrywką przechylił szalę zwycięstwa na naszą korzyść. Podobnie jak rywale mieliśmy wzloty i upadki, ale wracamy do domu nieco poobijani, ale z trzema punktami, po które jechaliśmy do Sulęcina. I to jest najważniejsze.

Już w środę w IV rundzie Pucharu Polski Ślepsk zagra z BBTS Bielsko-Biała.

Olimpia Sulęcin - Ślepsk Suwałki 1:3 (21:25, 25:20, 20:25, 24:26)
Ślepsk
: Gonciarz, Winnik, Kapajew, Skrzypkowski, Rudzewicz, Siek, Filipowicz (libero) oraz Tomczak, Szwaradzki, Rohnka, Laskowski.

Inne wyniki 18. kolejki:
Gwardia Wrocław - AZS Częstochowa 3:0, Lechia Tomaszów Mazowiecki - BBTS Bielsko-Biała 1:3, Buskowianka - Krispol Września 0:3, MCKiS Jaworzno - AZS AGH Kraków 3:0, Mickiewicz Kluczbork - Stal Nysa 3:2, KPS Siedlce - Norwid Częstochowa 2:3.