Śladem starszych kolegów

Krzysztof Sokólski [email protected]
Młodzi piłkarze Jagiellonii nie sprostali Górnikowi
Młodzi piłkarze Jagiellonii nie sprostali Górnikowi A. Zgiet
Wasilków. Piłkarze Jagiellonii występujący w Młodej Ekstraklasie poszli śladem starszych kolegów i porażką 0:1 z Górnikiem zakończyli jesienną część sezonu.

Pierwsza drużyna Jagi przegrała w Zabrzu. Górnik był górą także wczoraj na boisku w Wasilkowie w meczu o punkty Młodej Ekstraklasy. W przeciwieństwie jednak do sobotniego pojedynku podopieczni trenera Sławomira Kopczewskiego ulegli "górnikom" zasłużenie.

- Rywale dopadli nas w ciągu pierwszych piętnastu minut - mówi Kopczewski. - Szybko straciliśmy bramkę, potem mecz się wyrównał, ale o tego jednego gola goście byli lepsi.

Decydująca dla losów spotkania akcja miała miejsce w 7. minucie. Przy wyprowadzeniu piłki z własnej połowy boiska błąd popełnił Bartosz Stachelski. Zabrzanie popędzili z akcją. Skończyła się ona rzutem rożnym, po którym Kamil Szymura uderzeniem głową pokonał Piotra Czaplińskiego.

Grająca bez wzmocnień z pierwszej kadry młoda drużyna Jagiellonii nie zdołała odrobić strat.

Po porażce z Górnikiem Jaga spadła na piąte miejsce w tabeli.

Jagiellonia Białystok - Górnik Zabrze 0:1 (0:1)
Bramka: 0:1 - Szymura 7.

Jagiellonia: Czapliński - Gogol, Grzybowski, Mogielski, Gudewicz - Hryszko, Ambrożewicz (60 Arłukowicz), Dołubizna, Jakimczuk (46 Sulkowski) - Stachelski (65 Murawski), Żłobiński.

Górnik: Skorupski - Krzysztoporski, Krotofil, Szymura, Halama - Maciejewski (56 Kmieć), Wereszczyński (75 Grajek), Popiel, Gajewski (80 Wawrzyniak), Furczyk - Trznadel (46 Rupa).

Żółte kartki: Gudewicz, Sulkowski, Ambrożewicz, Mogielski, Stachelski, Żłobiński (Jagiellonia), Halama, Grajek (Górnik). Sędziował: Marek Bilmin (Czarna Białostocka). Widzów: 200.