Adam Muśko
Adam Muśko
Mecz Ślepsk Malow Suwałki - Verva Warszawa
Mecz Ślepsk Malow Suwałki - Verva Warszawa Miłosz Kozakiewicz
W swoim piątym meczu w tym sezonie PlusLigi Ślepsk Malow Suwałki przegrał 1:3 u siebie z Vervą Warszawa.

W debiutanckim sezonie w PlusLidze suwalczanie dwa razy przegrali z drużyną ze stolicy. W piątek mieli dużą ochotę na poprawienie tej statystyki, tym bardziej, że we wtorek w dobrym stylu wygrali za trzy punkty na wyjeździe w Radomiu. I pierwszy set zapowiadał, że Ślepsk Malow tym razem może pokonać Vervą. Gospodarzom wychodziło praktycznie wszystko. Dobrze funkcjonowało przyjęcie, skuteczni w ataku byli Bartłomiej Bołądź i Marcin Waliński, a zagrywka także sprawiała dużo kłopotów po drugiej stronie siatki. Efekt to wygrana do 20.

Przeczytaj także:Ślepsk Malow Suwałki wygrywa w Radomiu

Jednak w drugim secie role się odwróciły. Teraz to goście uzyskali na początku kilka punktów przewagi, a to im dało swobodę w poczynaniach. Trener gospodarzy Andrzej Kowal dokonywał zmian, ale rezerwowi Kacper Gonciarz, Łukasz Rudzewicz, Łukasz Kaczorowski nie potrafili odmienić przebiegu gry i Verva wygrała do 22. W trzecim secie było jeszcze gorzej. Ślepsk Malow ugrał tylko 16 punktów.

W czwartej partii warszawianie nie mieli już tak łatwo. Kluczowym momentem były dwie pomyłki w ataku Tomasa Rousseauxa po których Verva wygrywała 19:16. Siatkarze Ślepska Malow nie zdołali odrobić strat i przegrali do 23.

Był to drugi mecz w tym sezonie Ślepska Malow u siebie i druga porażka. W trzech meczach wyjazdowych drużyna ta zdobyła komplet punktów.

Ślepsk Malow Suwałki - Verva Warszawa 1:3 (25:20, 22:25, 16:25, 23:25)