Ślepsk Suwałki nie zmarnował szansy na punkty i ograł outsidera

(miłk)
Spała. Najmniejszych problemów w pokonaniem SMS-u Spała w kolejnym wyjazdowym meczu I ligi nie miał Ślepsk Suwałki. W nagrodę znów zajmuje pozycję lidera!

Uczniowie ze Szkoły Mistrzostwa Sportowego nie zdobyli jeszcze w lidze punktu. W spotkaniu ze Ślepskiem nie urwali nawet seta. Zwycięstwo gości nie było zagrożone choćby przez moment. Wystarczy odnotować, że jedyne prowadzenie SMS zanotował na początku pierwszego seta i był to wynik 2:1. Po czym Ślepsk zdobył z rzędu... 8 punktów i do końca spotkania nie oddał inicjatywy.

Dzięki przebiegowi wydarzeń na parkiecie trener Adam Aleksandrowicz dał więcej pograć Wojciechowi Dziurkowskiemu, który do tej pory nie miał do tego okazji. Spisał się nieźle często punktując w trzecim secie, gdy pojawił się na parkiecie.

Ważne dla suwalczan rzeczy działy się w Gorzowie Wielkopolskim. Dotychczasowy lider, GTPS, wygrał tam u siebie z Jokerem Piła 3:2, a więc tylko za dwa punkty. W efekcie Ślepsk wyprzedził gorzowian w tabeli, dzięki lepszemu stosunkowi setów, mimo że rozegrał jeden mecz mniej. Suwalskiego lidera w sobotę czeka chyba najtrudniejsza przeprawa z dotychczasowych. W Radomiu zagra z jednym z głównych faworytów ligi, Jadarem.

SMS PZPS I Spała - Ślepsk Suwałki 0:3 (19:25, 20:25, 19:25)
Ślepsk: Rakickas, Jurkojć, Wójcik, Rudzewicz, Kaczorowski, Pink, Łuczka (libero) oraz Krzysiek, Malczewski, Dziurkowski.

Pozostałe wyniki 8. kolejki: Energetyk Jaworzno - Pekpol Ostrołęka 3:2 (20:25, 25:17, 18:25, 25:21, 15:11), Stal AZS Nysa - Jadar Radom 2:3 (25:20, 27:29, 22:25, 25:22, 14:16), Orzeł Międzyrzecz - Trefl Gdańsk 1:3 (25:22, 19:25, 23:25, 17:25), BBTS Bielsko-Biała - Avia Świdnik 3:2 (23:25, 24:26, 25:19, 25:17, 15:12), GTPS Gorzów Wlkp. - Joker Piła 3:2 (19:25, 26:24, 16:25, 25:21, 15:10). Pauzował: MKS MOS Będzin.

1. Ślepsk 7 19 21:6
2. GTPS 8 19 23:11
3. BBTS 8 17 21:12
4. Jadar 7 15 19:10
5. Stal 7 14 16:9
6. Pekpol 8 13 18:17
7. Trefl 7 10 14:15
8. Będzin 7 9 15:15