Słowenia - Polska 3:0. Kompromitacja!!! Bez wiary, bez serca, bez klasy. Beenhakker na wylocie.

Praca Leo Beenhakkera z polską reprezentacją dobiega końca
Praca Leo Beenhakkera z polską reprezentacją dobiega końca Archiwum
Polscy piłkarze sięgnęli dna. W meczu eliminacji mistrzostw świata po kompromitującej grze ulegli w Mariborze 0:3 Słowenii. Szanse na wyjazd na mundial do RPA są już tylko matematyczne. Zresztą z taką formą nie ma, co nawet bawić się w jakiekolwiek wyliczenia.

Polacy wyszli na boisko jak na ścięcie. Nie podjęli walki. Wyglądało jakby czekali na egzekucję. Słoweńcy z dziecinną łatwością wykorzystywali ich błędy. Już do przerwy gospodarze zdobyli dwa gole. Trzecia bramka padła w 62 minucie.

To był wstyd. Jeden z najgorszych występów reprezentacji w ostatnich latach. Wydaje się, że dymisja trenera Leo Beenhakkera jest nieunikniona. Holenderski selekcjoner już nie jest w stanie wykrzesać czegokolwiek z polskiej kadry.

- To był ostatni mecz Beenhakkera. Trzeba mu podziękować za pracę z polską reprezentacją - powiedział prezes PZPN, Grzegorz Lato, po meczu ze Słowenią dla telewizji nSport.

W innych środowych meczach naszej grupy Czechy wygrały 7:0 z San Marino, a Irlandia Północna przegrała ze Słowacją 0:2.

Słowenia - Polska 3:0 (2:0)
Bramki: 1:0 - Dedić 13, 2:0 - Novaković 45, 3:0 - Birsa 62.

Słowenia: Handanović - Brecko, Suler, Rozić, Jokić - Kirm, Radosavljević (89 Pecnik), Koren, Birsa (72 Komac) - Novaković, Dedić (58 Ljubijankić).
Polska: Boruc - Żewłakow, Bosacki, Dudka, Gancarczyk (61 Smolarek) - Błaszczykowski, Lewandowski, Roger, Obraniak (46 Łobodziński), Krzynówek - Brożek (61 Lewandowski).

Żółte kartki: Dedić, Brecko (Słowenia), Błaszczykowski, Obraniak (Polska). Sędziował: William Collum (Szkocja).