Sokół Sokółka sprawił dużą niespodziankę

Mariusz Klimaszewski, Kamil Gołaszewski [email protected]
W Jasionówce miejscowy Jasion nie dał rady Dębowi Dąbrowa Białostocka (na niebiesko) przegrywając 1:3. Andrzej Zgiet
We wtorek i środę wyłonieni zostali ćwierćfinaliści okręgowego Pucharu Polski.

Lider „A” klasy Sokół 1946 Sokółka był sprawca największej niespodzianki w meczach 1/8 finału Pucharu Polski na szczeblu okręgu podlaskiego.

Sokółczanie pokonali trzecioligowy KS Wasilków 2:1. - Mecz mógł się podobać kibicom. Był szybki, było wiele strzałów. Rywale prowadzili grę, mieli więcej z gry, ale my nastawiliśmy się na kontry, które przyniosły nam zwycięstwo - mówi Krzysztof Stelmaszek z Sokoła.

W końcówce podopieczni Artura Woronieckiego przycisnęli gospodarzy, ale zdołali tylko zmniejszyć rozmiary porażki na 1:2.

Natomiast w Jasionówce nie było wczoraj niespodzianki. Trzecia drużyna klasy okręgowej Jasion nie dała rady Dębowi Dąbrowa Białostocka przegrywając 1:3.

- Co tu mówić, goście mieli przewagę. Co prawda był moment po strzeleniu wyrównującej bramki, że mogliśmy coś ugrać, ale 5 minut później Piotr Bondziul strzelił nam gola, a po kwadransie Speichler podwyższył na 3:1 - relacjonuje trener Jasiona Piotr Pawłowski.

Dodajmy, że na bramce w Jasionie stanął już po raz kolejny Leszek Zawadzki, który popisał się kilkoma udanymi interwencjami.

W dobrych nastrojach z Wysokiego Mazowieckiego wracali piłkarze KS Michałowo, którzy pokonali Ruch 3:1.

- To był dobry mecz w wykonaniu naszych piłkarzy, a zwycięstwo odniesione w pełni zasłużenie - stwierdził trener Michałowa Daniel Szemiot.

Dogrywka potrzebna była by wyłonić zwycięzcę meczu Tura Bielsk Podlaski z Jagiellonią II Białystok. Gospodarze, podopieczni Pawła Bierżyna pokonali po 120 minutach żółto-czerwonych 2:1.

- Włożyliśmy dużo wysiłku w to spotkanie i na pewno pokazaliśmy się z dobrej strony. Uważam, że zasłużyliśmy na ten awans. Graliśmy z mocnym rywalem - mówi trener gospodarzy.

Pierwszy gol dla bielszczan padł w 97. minucie. Dobre dośrodkowanie wzdłuż bramki wykończył Daniel Daniłowski. Dziesięć minut później wyrównali jagiellończycy. Wówczas uderzeniem przewrotką popisał się Emil Łupiński. Zwycięskiego gola dla Tura zdobył Paweł Chańko w 120. minucie z rzutu karnego.

Jeden z faworytów tegorocznej edycji Pucharu Polski- ŁKS 1926 Łomża pokonał na wyjeździe Spartę 1951 Szepietowo 2:0.

- Dałem szansę gry wielu zawodnikom, którzy w meczach ligowych grali rzadziej. Tylko trzech zawodników z podstawowego składu desygnowałem do gry. Mecz był pod naszą kontrolą - mówi Mateusz Miłoszewski, trener łomżan.

Wyniki 1/8 finału:

Orzeł Kolno - Wissa Szczuczyn 2:0 (0:0)
Bramki: 1:0 Gwiazda 58, 2:0 Grala 74.

Sparta 1951 Szepietowo - ŁKS 1926 Łomża 0:2 (0:1)
Bramki: 0:1 Gałązka 35, 0:2 Sadowski 90.

Tur Bielsk Podlaski - Jagiellonia II Białystok 2:1 (0:0, 0:0).
Bramki: 1:0 Daniłowski (97), 1:1 Łupiński (107), 2:1 Chańko z karnego (120).

Ruch Wysokie Mazowieckie - KS Michałowo 1:3 (0:1)
Bramki: 0:1 Tomczyk 27, 1:1 Jakuszewski 49, 1:2 Tomczyk 58, 1:3 Prusinowski 72.

Puszcza Hajnówka - Cresovia Siemiatycze 1:0 (1:0)
Bramki: 1:0 Sipko 15.

Promień Mońki - Warmia Grajewo 0:3 (0:1)
Bramki: 0:1 Dzierzgowski 28, 0:2 Domurat 55, 0:3 Dzierzgowski 65.

Jasion Jasionówka - Dąb Dąbrowa Białostocka 1:3 (0:1)
Bramki: 0:1 Maślanik 40, 1:1 Cieciorko 55, 1:2 Piotr Bondziul 60, 1:3 Speichler 75 z karnego.

1946 Sokółka - KS Wasilków 2:1 (0:0)
Bramki: 1:0 Dzienis 54, 2:0Tochwin 65, Skiepko 2:1 85 z karnego.