Sparing Wigier Suwałki. Fizycznie i taktycznie na plus

16.11.2014. gdynia nz  artur skowronek trener gks arka gdynia vs gks katowice mecz i ligi pilki noznej fot. tomasz bolt / polskapresse ..dziennik baltyck
16.11.2014. gdynia nz artur skowronek trener gks arka gdynia vs gks katowice mecz i ligi pilki noznej fot. tomasz bolt / polskapresse ..dziennik baltyck Tomasz Bolt/Polskapresse
W pierwszym tegorocznym sparingu rozegranym w Mariampolu Wigry Suwałki wygrały 3:1 z litewskim Atlantasem Kłajpeda (trzeci zespół ubiegłych rozgrywek ekstraklasy).

Od początku spotkania suwalski pierwszoligowiec miał znaczną przewagę, ale to rywale w 34 minucie strzelili pierwszą bramkę. Po rzucie wolnym wykonywanym praktycznie z linii końcowej gola strzałem głową zdobył Rusław Iwaszko. Kolejna akcja przyniosła wyrównanie, a bramkarza Atlantasa pokonał Mariusz Rybicki. W 33 minucie Wigry wyszły na prowadzenie. Tym razem po rzucie rożnym piłkę do siatki z bliskiej odległości wepchnął Kamil Kościelny. Wynik meczu ustalił w 85 minucie strzałem z rzutu wolnego Laurentiu Iorga

– Pomimo ciężkiej pracy i dwóch treningów dziennie wypadliśmy dobrze pod względem fizycznym, a także budowanie akcji było na dobrym poziomie. Zabrakło skuteczności – twierdzi Artur Skowronek, trener Wigier. – Warunki do grania były bardzo dobre, bo w hali w Mariampolu jest wymieniona nawierzchnia.

W barwach Wigier zagrali pozyskani niedawno bramkarz Damian Węglarz i lewy obrońca Bartosz Olszewski.
– Wypadli pozytywnie i cieszę się z tego, że zwiększyli konkurencję – twierdzi Skowronek.

Dwa kolejne sparingi Wigry rozegrają także w Mariampolu. W środę rywalem będzie Lietava Jonava.

Atlantas Kłajpeda – Wigry Suwałki 1:3 (1:2)
Bramki:
1:0 Rusław Iwaszko 34, 1:1 Mariusz Rybicki 35, 1:2 Kamil Kościelny 41, 1:3 Laurentiu Iorga 85.
Atlantas: Pavels Dorosevs – Karolis Gvildys, Nemanja Ivanov, Ivan Pecha, Simonas Juška, Donatas Kazlauskas, Gerardas Žukauskas, Vice Kendeš, Michaił Koladko, Dmitrij Mozolewskij, Rusław Iwaszko. Grali także: Tadas Labukas, Deividas Lukošius, Haroldas Vaineikis, Vladislav Kučerov, Rokas Filipavičius, Gustas Gumbaravičius, Ernestas Albrikas, Mantas Bertašius.
Wigry: Hieronim Zoch (46. Damian Węglarz) – Mateusz Spychała (46. Piotr Kwaśniewski), Kamil Kościelny (46. Adrian Piekarski), Rafał Remisz (67. Kamil Kościelny), Artur Bogusz (46. Bartosz Olszewski) – Mariusz Rybicki (46. Laurențiu Iorga), Robert Obst (46. Mateusz Radecki), Patryk Sokołowski (67. Robert Obst), Robert Dadok (67. Przemysław Żukowski), Serhij Pyłypczuk (67. Mariusz Rybicki) – Patryk Klimala (46. Maciej Radaszkiewicz).