Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Spotkanie noworoczne i otwarcie wirtualnej strzelnicy w Wyszkach

oprac. ma
W Wyszkach została otwarta wirtualna strzelnica
W Wyszkach została otwarta wirtualna strzelnica Krystian Guzewicz
Wtorkowe (30.01) spotkanie było okazją do podsumowania inwestycji zrealizowanych w ostatnim czasie na terenie gminy Wyszki i podziękowania tym, którzy przyczynili się do rozwoju tego samorządu. W wydarzeniu uczestniczył członek zarządu województwa Marek Malinowski.

– W ciągu ostatnich 5 lat do gminy Wyszki trafiły rekordowe środki z budżetu województwa i funduszy europejskich zarządzanych przez samorząd województwa. Cieszę się, że dzięki tym dotacjom moja rodzima gmina może się tak prężnie rozwijać – mówił Marek Malinowski.

Jak dodał, samorząd województwa wsparł finansowo szereg istotnych dla gminy inwestycji. To m.in.

  • remont ponad 20-kilometrowego odcinka drogi wojewódzkiej 659 Bielsk Podlaski – Wyszki – Topczewo (17 mln zł z budżetu województwa)
  • budowa drogi gminnej w miejscowości Pulsze (1,1 mln z FE)
  • termomodernizacja budynku Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Wyszkach (blisko 1,2 mln zł z funduszy unijnych)

Ponad 1 mln zł, również z funduszy europejskich, samorząd przekazał na budowę stacji uzdatniania wody w Budlewie i przydomowych oczyszczalni ścieków na terenie gminy Wyszki.

Obecny zarząd województwa zwiększył też znacząco środki przekazywane ochotniczym strażom pożarnym. W ciągu jego kadencji gmina Wyszki otrzymała łącznie 165 tys. zł na ten cel. Dofinansowano też zakup aut strażackich dla jednostek w Topczewie oraz Niewinie Borowym.

Otwarcie strzelnicy wirtualnej w Wyszkach

Markowi Malinowskiemu oraz innym osobom, które przyczyniły się do rozwoju gminy, jej wójt Mariusz Korzeniewski wręczył w podziękowaniu pamiątkowe statuetki.

Wtorkowe spotkanie było także okazją do otwarcia wirtualnej strzelnicy. Jest ona innowacyjna i w bezpieczny sposób umożliwi entuzjastom strzelectwa doświadczenie realistycznego treningu. Mogą z niej nieodpłatnie korzystać wszyscy mieszkańcy gminy Wyszki. Wykorzystuje zaawansowaną technologię grafiki 3D. Umożliwia doznanie symulacji strzelania w wirtualnych środowiskach. W odróżnieniu od tradycyjnej formy treningu zapewnia w pełni bezpieczne użytkowanie. Broń wyposażona jest w laser emitujący niewidzialną wiązkę światła.

– Mam nadzieję, że to miejsce zachęci i naszą lokalną młodzież, i starszych do przyjścia i oderwania się od komputera. Może przyczyni się to do większego zainteresowania szkołą wojskową, która jest na terenie powiatu bielskiego – zaznaczył Mariusz Korzeniewski, wójt gminy Wyszki.

Ze strzelnicy mogą korzystać jednocześnie cztery osoby. Do dyspozycji są pistolety i karabinki, które realnie odwzorowują prawdziwą broń. Podczas ich używania odczuwalny jest odrzut oraz słychać charakterystyczny dla prawdziwej broni hałas. Strzelnica w Wyszkach została w większości sfinansowana ze środków Ministerstwa Obrony Narodowej oraz ze środków własnych gminy.

W obu wydarzeniach uczestniczyli przedstawiciele parlamentu, rządu, duchowieństwa, lokalni samorządowcy, sołtysi i przedsiębiorcy.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Dlaczego chleb podrożał? Ile zapłacimy za bochenek?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na wspolczesna.pl Gazeta Współczesna