MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Startuje kolejna edycja „Pociągu Marzeń”. Dołóż swój wagonik do lokomotywy i stań się częścią akcji, która daje radość dzieciom!

Magda Ciasnowska
Magda Ciasnowska
Anna Wańczko
Anna Wańczko
Na stacji „Dziecięce Wakacje Marzeń” czeka już lokomotywa, a do niej podpiętych kilkadziesiąt wagoników. Do akcji dołączyło wiele podlaskich firm, a także mecenasi ogólnopolscy: SKARBIEC oraz BEATA DRZAZGA FUNDATION. Jesteśmy jednak przekonani, że z dnia na dzień będą przyłączać się do niej kolejne wagoniki z nazwami firm, które je ufundowały. Im więcej ich będzie, tym więcej potrzebujących dzieci spędzi w tym roku wyjątkowe chwile na Mazurach. To jak, ruszamy razem?

Rozkład jazdy, czyli jak to wszystko działa

„Pociąg Marzeń” to akcja prowadzona od lat na łamach "Kuriera Porannego" i "Gazety Współczesnej", obecnie obejmująca już swoim zasięgiem całą Polskę i wszystkie regionalne tytuły Polska Press Grupy. Jej celem jest ufundowanie letnich wyjazdów dla dzieci. Ale dzieci szczególnych, które z wielu względów nie mogą sobie pozwolić na wakacyjny wypoczynek. Są to najczęściej podopieczni domów dziecka, stowarzyszeń, fundacji, a także dzieci z rodzin dysfunkcyjnych. Dla nich taki wyjazd to nie tylko frajda i przygoda, ale często możliwość oderwania się od codziennego stresu i smutku. Na wycieczkach mają okazję zawiązać nowe przyjaźnie, zwiedzić ciekawe miejsca, a także czegoś się nauczyć.

Oczywiście sama lokomotywa nikogo na wakacje nie zabierze. Potrzebne są jeszcze wagony, do których wsiądą mali pasażerowie. I tu kluczową rolę pełnią firmy, które poprzez dostarczenie swojej finansowej cegiełki, przyłączają kolejne wagoniki do pociągu. Połowa kwoty przeznaczonej na naszą akcję pomaga sfinansować wyjazd dzieci. W ramach wdzięczności za wsparcie, oferujemy naszym partnerom akcję promocyjną na łamach naszych dzienników oraz w naszych serwisach internetowych. Wagoniki są bowiem oznaczane logiem każdego fundatora.

Jednak jesteśmy przekonani, że największym podziękowaniem za wsparcie „Pociągu Marzeń” z pewnością jest uśmiech zadowolonych dzieci, które dzięki akcji przeżyją wspaniałą wakacyjną przygodę.

Morze, jezioro, a może zagraniczne kurorty? Tak dzieci wypoczywały w zeszłym roku

"Kurier Poranny" był przed laty inicjatorem idei wsparcia wyjazdów wakacyjnych dzieci przy jednoczesnej promocji hojnych firm - mecenasów akcji. Pomysł przyjął się w Polsce i obecnie „Pociąg Marzeń” symbolicznie jedzie przez 15 województw, pojawiając się w papierowych oraz internetowych wydaniach gazet Polska Press Grupy. A każdy tytuł stara się pozyskać jak najwięcej środków na rzecz lokalnie działającej instytucji i jej podopiecznych.

Warto podkreślić, że gotowość naszych firm do pomocy, a więc i efekty akcji w Podlaskiem są naprawdę imponujące. W zeszłym roku w ramach projektu przekazaliśmy Stowarzyszeniu Pomocy Rodzinie "Droga" 43 178 złotych. Za te pieniądze 111 dzieci z rodzinami "Drogi" spędzili beztroskie chwile nad Bałtykiem.

Z kolei przejeżdżający przez Małopolskę „Pociąg Marzeń”, widoczny był na łamach „Gazety Krakowskiej” i Dziennika Polskiego”. Dzięki hojności partnerów akcji, pozyskane pieniądze pomogły w wyjeździe na niesamowite wakacje 43 dzieciom. Byli to podopieczni aż dwóch placówek. Dzieci z Centrum Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych „Parkowa” w Krakowie rozjechali się różne miejsca. Część z nich pojechała nad morze, część w góry, a część za granicę do Bułgarii i do Turcji! Wakacyjny wyjazd został ufundowany również dla podopiecznych Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej „Promyk” w Rzuchowej. Oni z kolei mogli poznać największe atrakcje Warszawy.

3, 2, 1… ruszyło odliczanie do tegorocznego startu „Pociągu Marzeń”!

Jak wiele dzieci uda się wysłać na wakacje w tym roku? I dokąd będą miały szansę pojechać? O tym na pewno będzie można przeczytać w powakacyjnych relacjach na łamach naszych gazet. Jednak zanim to nastąpi, musimy wspólnie rozbudować nasz pociąg i przyłączyć do niego jak najwięcej wagoników. Dlatego, nie czekajcie i dołączajcie do nas! Pamiętajcie, im więcej wagoników, tym więcej spełnionych dziecięcych marzeń. Razem czyńmy dobro!

Jak wesprzeć wakacyjny wyjazd podopiecznych Stowarzyszenia "Droga"?

Nasz pociąg rusza w dniu zakończenia roku szkolnego, 21 czerwca. Wszystkich, którzy chcieliby pojechać nim przez nasze strony (a przy okazji pomóc Stowarzyszeniu Droga), zachęcamy do kontaktu e-mail: reklama.biał[email protected] lub telefonicznego: 695 308 982 i 519 503 506.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na wspolczesna.pl Gazeta Współczesna