MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Szef Komendy Powiatowej Policji w Sokółce po 4 latach pożegnał się ze stanowiskiem. Przechodzi na emeryturę

Izabela Krzewska
Izabela Krzewska
Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Białymstoku insp. Jacek Tarnowski (na zdj. z prawej) odchodzącemu komendantowi życzył powodzenia oraz dalszych sukcesów
Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Białymstoku insp. Jacek Tarnowski (na zdj. z prawej) odchodzącemu komendantowi życzył powodzenia oraz dalszych sukcesów KPP Sokółka
W służbie w policji jest od 27 lat, sokólską jednostką kierował przez ponad 4. Insp. Sławomir Kołakowski 3 stycznia 2024 r. odchodzi na emeryturę. W Komendzie Powiatowej Policji w Sokółce odbyło się jego uroczyste pożegnanie. W spotkaniu wziął udział zastępca podlaskiego komendanta wojewódzkiego insp. Jacek Tarnowski, zaproszeni goście, policjanci i pracownicy sokólskiej policji.

Zmiana na stanowisku komendanta policji w Sokółce. Obowiązki pełni I zastępca

- Insp. Sławomir Kołakowski pożegnał Sztandar Komendy Powiatowej Policji w Sokółce, a następnie złożył meldunek Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Białymstoku insp. Jackowi Tarnowskiemu o przekazaniu jednostki - poinformowała sierż. sztabowy Magdalena Afonin, oficer prasowy sokólskiej jednostki.

Obowiązki Komendanta Powiatowego Policji w Sokółce zostały powierzone mł. insp. Marcinowi Rymarskiemu, który do tej pory pełnił służbę na stanowisku I Zastępcy Komendanta Miejskiego Policji w Łomży.

Dotychczasowy szef policji w Sokółce z początkiem stycznia odchodzi na emeryturę

Podczas poniedziałkowej uroczystości pożegnalnej (11.12) insp. Jacek Tarnowski zarówno odchodzącemu komendantowi, jak i nowemu pełniącemu jego obowiązki życzył powodzenia oraz dalszych sukcesów. Do życzeń dołączyli się równie wszyscy uczestniczący w uroczystości.

Czytaj też:

Wśród nich byli:

  • komendanci komend powiatowych i miejskich garnizonu podlaskiego,
  • członek zarządu województwa podlaskiego Wiesława Burnos,
  • starosta powiatu sokólskiego
  • przedstawiciele władz samorządowych,
  • Prokurator Rejonowy w Sokółce,
  • księża, komendanci innych służb mundurowych
  • oraz policjanci i pracownicy sokólskiej komendy.

Powodem odejścia ze stanowiska dotychczasowego Komendanta Powiatowego Policji w Sokółce jest przejście na emeryturę. Formalnie ma to nastąpić 3 stycznia 2024 r.

W policji służy od 1996 roku. Komendantem powiatowym w Sokółce był od lutego 2019

Sławomir Kołakowski służbę w policji rozpoczął w 1996 r. Jest absolwentem Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie. Swoją karierę zawodową zaczynał w pionie prewencji i kryminalnym. W 2015 r. zajął I miejsce Garnizonu Podlaskiego w Ogólnopolskim Konkursie Służb Kryminalnych w kategorii „Nadzór nad Służbą Kryminalną”.

Zobacz także:Głośna sprawa śmiertelnego potrącenia przez byłego policjanta będzie badana od nowa. Tak zdecydował Sąd Najwyższy

Służył m.in. w Komendzie Miejskiej Policji w Białymstoku. Był też zastępcą komendanta powiatowego w Bielsku Podlaskim oraz pełniącym obowiązki zastępcy komendanta Komendy Miejskiej w Suwałkach. Stanowisko Komendanta Powiatowego Policji w Sokółce objął 8 lutego 2019 r. w wieku 46 lat.

od 7 lat
Wideo

Zakaz krzyży w warszawskim urzędzie. Trzaskowski wydał rozporządzenie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na wspolczesna.pl Gazeta Współczesna