Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Teraz praca jest bliżej

Rafał Bieńkowski [email protected]
Na podsumowaniu projektu obecni byli uczestnicy oraz osoby pilotujące przedsięwzięcie
Na podsumowaniu projektu obecni byli uczestnicy oraz osoby pilotujące przedsięwzięcie
Grajewo. Szanse na zatrudnienie są coraz większe.

Dzięki bezpłatnym kursom 65 osób ma większe szanse znalezienia zatrudnienia. Niektórzy już je znaleźli.

Uczestniczyć w projekcie mogły osoby bezrobotne oraz te, które korzystają z pomocy społecznej. Program pt. "Grajewskie Centrum Aktywnej Integracji" organizował Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w partnerstwie z Powiatowym Urzędem Pracy. Projekt, który rozpoczął się w kwietniu tego roku, oficjalnie zakończony został środową konferencją w Miejskim Domu Kultury.

Największe wzięcie ma prawo jazdy
Osoby uczestniczące w serii szkoleń mogły wziąć udział w kursach przygotowujących do zawodu sprzedawcy, opiekuna osób starszych oraz przybliżających wiedzę z zakresu technologii robót wykończeniowych. Jak twierdzi jednak Maciej Bednarko, pracownik grajewskiego MOPS-u odpowiadający za projekt, największym powodzeniem tradycyjnie cieszyły się kursy na prawo jazdy kategorii B. Dziesięciu osobom dokument udało się już zdobyć.

Uczestnicy kursów zostali objęci również specjalistycznym wsparciem psychologa, doradcy zawodowego, pracownika socjalnego oraz prawnika.

Zrozumieli, że oni także mają szansę
Głównymi celami przedsięwzięcia było podniesienie kwalifikacji zawodowych i dostosowanie ich do potrzeb lokalnego rynku pracy. Projekt miał za zadanie również zapobiegnięcie wykluczeniu społecznemu osób nieposiadających pracy.

- Beneficjenci są zadowoleni, ponieważ uzyskali zaświadczenia o ukończeniu kursu, który teraz pomoże im w znalezieniu pracy. Nie wiem w jakim stopniu, ale na pewno pomoże - uważa Teresa Kalinowska-Kakareko, dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Grajewie. - Wiem, że trzy osoby już podjęły pracę. Ok. 80 proc. uczestników stanowiły osoby młode. Ludzi w wieku 40-50 lat było stosunkowo niewielu. Korzyścią tego projektu jest na pewno to, że te osoby zostały dowartościowane. Ci ludzie w końcu wyszli ze swoich domów, bo niektórzy z nich w ogóle nie szukali pracy.

Zakończony projekt, którego budżet wyniósł ok. 425 tys. zł, współfinansowany był przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na wspolczesna.pl Gazeta Współczesna