Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Uczniowie "Jedynki" odnoszą sukcesy

Krzysztof Jankowski
– Dzisiejsza chemia to już nie alchemiczne poszukiwanie sposobu na produkcję złota – mówi finalista olimpiady Kamil Tworkowski
– Dzisiejsza chemia to już nie alchemiczne poszukiwanie sposobu na produkcję złota – mówi finalista olimpiady Kamil Tworkowski
Gimnazjum nr 1 im. Niepodległości Polski cieszy się z sukcesów swoich uczniów. I zaprasza do siebie absolwentów podstawówek, którzy chcą pójść w ślady laureatów olimpiad.

Historia

Historia

Gimnazjum nr 1 im. Niepodległości Polski w Bielsku Podlaskim kontynuuje tradycje szkoły utworzonej w 1919 r. Była to pierwsza polska publiczna szkoła powszechna w mieście. Po II wojnie światowej zapisało się do niej 450 uczniów. Jako jedyna w kraju nosi imię "Niepodległości Polski" nadane jej w 1994 r.

Jedynka - bo tak nazywane jest Gimnazjum nr 1 w Bielsku Podlaskim - specjalizuje się w sporcie. Jej wychowankami jest wielu koszykarzy i piłkarzy reprezentujących miasto w meczach ligowych.

- Największy nacisk kładziemy jednak na dobre wyniki naszych uczniów w nauce i sukcesy w olimpiadach przedmiotowych - twierdzi Mirosława Kolasa, dyrektor Gimnazjum nr 1 im. Niepodległości Polski.
W tym roku największy sukces stał się udziałem Martyny Uziałło. Została ona laureatką olimpiad języków: angielskiego i polskiego.

- Jako przyszła dziennikarka chcę umieć mówić poprawnie po polsku i zarazem znaleźć wspólny język z ludźmi na świecie - wyjaśnia laureatka. - Dzięki temu osiągnięciu nie muszę też pisać egzaminu gimnazjalnego z bloku humanistycznego i z języka angielskiego.

Uczniowie "jedynki" mają bogate zainteresowania i zostają laureatami lub finalistami różnych olimpiad.

- Zająłem się informatyką, bo ta dziedzina ciekawi mnie prywatnie. Po zajęciach szkolnych piszę gry komputerowe - mówi Jakub Rombel.

- Kocham historię, a zwłaszcza bitwy i sceny batalistyczne. Chcę iść na studia wojskowe i zająć się obsługą naziemną lotnictwa - deklaruje Tomasz Osmólski.

- A ja chciałabym być lekarzem. Dlatego wybrałam biologię - tłumaczy Karolina Wojciechowska.

Szkoła dba, by co roku jej mury opuszczali kolejni ludzie z pasją. Tylko w ub.r. po kilka olimpiad wygrali: Artur Dobrogowski, Bartłomiej Hryniewicki, Natalia Kolasa i Magda Perkowska.

- Nasi wychowankowie mają wielkie możliwości. Nic dziwnego, że do kontynuowania nauki często wybierają najlepsze licea w Krakowie czy Warszawie - mówi Barbara Kaczoruk, wicedyrektor Gimnazjum nr 1.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na wspolczesna.pl Gazeta Współczesna