MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Uczniowie z II LO w Bielsku Podlaskim nagrodzeni za badanie jakości powietrza w mieście

Marta Chmielińska
Marta Chmielińska
Grupa uczniów z Bielska Podlaskiego przygotowała projekt  "Air Quality Meter System"
Grupa uczniów z Bielska Podlaskiego przygotowała projekt "Air Quality Meter System" Starostwo Powiatowe w Bielsku Podlaskim
Uczniowie II LO z Dodatkową Nauką Języka Białoruskiego z Bielska Podlaskiego zostali laureatami konkursu "NAUKOLATEK" organizowanego przez Politechniczną Sieć Via Carpatia. Grupa składająca się z Leny Jurczuk, Kasjana Artemiuka, Juliana Czykwina oraz ze wsparciem programistycznym Jakuba Ławreszuka, zdobyła uznanie za swoje badania nad jakością powietrza w Bielsku Podlaskim.

Grupa projektowa postanowiła zająć się problemem zanieczyszczenia powietrza w Bielsku Podlaskim, a szczególnie dymem unoszącym się w okresie sezonu grzewczego. W tym celu zainstalowali sieć stacji pomiarowych, monitorujących nie tylko jakość powietrza, ale również wilgotność i temperaturę. Ich praca, zatytułowana "Air Quality Meter System", skupiała się na analizie i pomiarze parametrów atmosferycznych w mieście.

Strona i blog w internecie

W ramach konkursu "NAUKOLATEK" uczniowie II LO założyli również stronę internetową oraz blog na Instagramie, na których udostępniali informacje na temat swoich badań i ich rezultatów. Strona internetowa aqms.pl oraz profil na Instagramie pod adresem aqms_bp stały się miejscem, w którym zainteresowani mogli śledzić postępy w badaniach oraz dowiedzieć się więcej na temat problemu zanieczyszczenia powietrza.

Laureaci konkursu "NAUKOLATEK" reprezentujący II LO w Bielsku Podlaskim, czyli Lena Jurczuk, Kasjan Artemiuk, Julian Czykwin oraz Jakub Ławreszuk zaprezentowali ciekawy projekt badawczy dotyczący jakości powietrza. Ich praca dowodzi, że młodzi naukowcy mają wiele pomysłowości i potencjału, a konkurs "NAUKOLATEK" daje im możliwość rozwinięcia tych umiejętności i pogłębienia wiedzy w wybranych dziedzinach nauki.

Konkurs szansą dla młodych naukowców

"NAUKOLATEK" to konkurs adresowany do uczniów szkół ponadpodstawowych, którzy mają szansę otrzymać finansowe wsparcie w wysokości nawet 10 tysięcy złotych na realizację swojego miniprojektu badawczego. Organizowany przez Politechniczną Sieć Via Carpatia, konkurs daje młodym naukowcom możliwość rozwijania swoich pomysłów i zdobywania cennego doświadczenia.

W konkursie uczestniczą trzyosobowe zespoły, które muszą zgłosić swój projekt, wykorzystując wiedzę z dziedzin wskazanych przez organizatora. Konkurs przebiega w dwóch etapach, regionalnym i międzywojewódzkim. W pierwszym etapie wyłonionych zostaje 20 projektów badawczych z województwa podlaskiego, które otrzymują dofinansowanie na dalszą realizację. Następnie, 6 najlepszych projektów przechodzi do etapu międzywojewódzkiego, gdzie prezentują swoje prace badawcze. Na zakończenie całego konkursu wyłaniani są laureaci, którzy otrzymują atrakcyjne nagrody rzeczowe.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Studio Euro odc.4 - PO AUSTRII

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na wspolczesna.pl Gazeta Współczesna