MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Uroczysta konferencja z okazji 30-lecia Biebrzańskiego Parku Narodowego

OPRAC.:
Jakub Wróblewski
Jakub Wróblewski
Konferencja organizowana jest w ramach Programu aktywnej edukacji prowadzonej przez Biebrzański Park Narodowy pn. „Z myślą o przyszłości – chrońmy i dbajmy o środowisko”, w zakresie programu priorytetowego Edukacja ekologiczna na lata 2021-2025, sfinansowanego ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.
Konferencja organizowana jest w ramach Programu aktywnej edukacji prowadzonej przez Biebrzański Park Narodowy pn. „Z myślą o przyszłości – chrońmy i dbajmy o środowisko”, w zakresie programu priorytetowego Edukacja ekologiczna na lata 2021-2025, sfinansowanego ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Biebrzański Park Narodowy/screen YT
Największy Park Narodowy w Polsce ma 30 lat. Biebrzański Park Narodowy (BbPN) w ramach jubileuszu organizuje w dniach 23-24 maja 2024 w Goniądzu konferencję popularnonaukową pn. „30 lat dla ochrony przyrody – Biebrzański Park Narodowy – przeszłość, teraźniejszość, przyszłość”. Konferencja objęta jest patronatem honorowym Ministra Klimatu i Środowiska.

Biebrzański Park Narodowy ma już 30 lat

Konferencja odbywa się dokładnie 30 lat od momentu uroczystej inauguracji BbPN, która miała miejsce 25 maja 1994 roku. Rozpoczęła się od oficjalnego przywitania gości, którego dokonał Artur Wiatr, dyrektor Biebrzańskiego Parku Narodowego. W uroczystej konferencji bierze udział wielu znamienitych gości wśród których znaleźli się m.in. podsekretarz stanu w ministerstwie klimatu i środowiska, Główny Konserwator Przyrody Michał Dorożała, wicewojewoda podlaska Ewa Kulikowska, wicemarszałek Ewa Burnos czy rektor Politechniki Białostockiej dr hab. inż. Marta Kosior-Kazberuk. W dalszej części konferencji swój udział zapowiedziała minister klimatu i środowiska Paulina Hening-Kloska.

Podwyżki dla pracowników parków narodowych

Podsekretarz stanu Michał Dorożała mówił o zmianach klimatu i o wyzwaniach jakie stoją przed ochroną przyrody. Podziękował za pracę pracownikom parków narodowych. Jednocześnie poinformował o podwyżce, którą w najbliższym czasie mają otrzymać.

Przywożę obiecane 20% podwyżek dla pracowników Parków Narodowych. To jest jedna z fundamentalnych kwestii, która stanęła na samym początku. Mieliśmy trochę spotkań, negocjacji w ministerstwie finansów. Zderzenia się z pewnym procesem biurokratycznym. Mamy to. Niezwykle się cieszę, to jest pierwszy krok na ważnej drodze do tego, żeby docenić państwa pracę poza pięknymi słowami - przekazał Michał Dorożała.

Jednocześnie podsekretarz stanu w ministerstwie klimatu i środowiska przekazał, że ministerstwo zamierza wzmacniać istniejące parki narodowe. Wicewojewoda Ewa Kulikowska podkreśliła, że ok. 24 tys. ha parku należy do właścicieli prywatnych, dlatego też potrzebna jest dobra współpraca na rzecz ochrony tego terenu. Jednocześnie podziękowała za dotychczasową współpracę i wyraziła nadzieję na jej kontynuację. Wicemarszałek Wiesława Burnos

Transmisja z konferencji:

Podsumowanie działalności parku

Na konferencji podsumowana zostanie 30-letnia działalność BbPN w zakresie ochrony przyrody, edukacji, udostępniania dla turystyki i rekreacji oraz badań naukowych. Omówione będą zagadnienia współpracy z samorządami i instytucjami związanymi z ochroną przyrody i społecznością lokalną. Konferencja przypada na doroczne święto, Europejski Dzień Parków Narodowych obchodzony 24 maja. Konferencja organizowana jest w ramach Programu aktywnej edukacji prowadzonej przez Biebrzański Park Narodowy pn. „Z myślą o przyszłości – chrońmy i dbajmy o środowisko”, w zakresie programu priorytetowego Edukacja ekologiczna na lata 2021-2025, sfinansowanego ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Zobacz też:Wypadek na DK 19 w okolicach miejscowości Boćki. Ciężarówka uderzyła w drzewo. W pojeździe pękła opona

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na wspolczesna.pl Gazeta Współczesna