MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Uroczyste zakończenie pilotażowego projektu "Uniwersytet Bezpiecznego Seniora". Dyplomy odebrało blisko 60 osób

Izabela Krzewska
Izabela Krzewska
Głównym celem projektu "Uniwersytet Bezpiecznego Seniora" było uczulenie osób starszych na zagrożenia pojawiające się we współczesnym świecie, a także integracja ich środowiska i zaprezentowanie różnych form spędzania wolnego czasu
Głównym celem projektu "Uniwersytet Bezpiecznego Seniora" było uczulenie osób starszych na zagrożenia pojawiające się we współczesnym świecie, a także integracja ich środowiska i zaprezentowanie różnych form spędzania wolnego czasu Podlaska policja
Najpierw były trzy miesiące wykładów i warsztatów m.in. na temat zdrowego trybu życia, zagrożeń typu oszustwa i kradzieże, a także bezpiecznego korzystania z usług bankowych. Na koniec - zwiedzanie Muzeum w Tykocinie oraz Domu Talmudycznego. W piątek (23.06) pierwsi studenci oficjalnie zakończyli rok akademicki "Uniwersytet Bezpiecznego Seniora".

„Uniwersytet Bezpiecznego Seniora” - pilotażowy projekt urzędu marszałkowskiego i komendanta wojewódzkiego policji

„Uniwersytet Bezpiecznego Seniora” to nowatorski projekt informacyjno – edukacyjny Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego oraz działającej przy nim Rady Seniorów.

Czytaj też:

Projekt skierowany był do osób starszych. Wzięło w nim udział 56 podlaskich seniorów. Głównym celem programu było uczulenie osób starszych na zagrożenia pojawiające się we współczesnym świecie, a także integracja ich środowiska i zaprezentowanie im różnych form spędzania wolnego czasu.

Cykl wykładów i warsztaty w całym województwie

Inauguracja roku akademickiego odbyła się 28 marca br. w auli Książnicy Podlaskiej. Wzięli w niej udział m.in. marszałek Artur Kosicki oraz podinsp. Tomasz Waszczuk, naczelnik Wydziału Prewencji KWP w Białymstoku, którzy wręczyli studentom indeksy wraz z zadaniami do wykonania.

W ramach projektu przeprowadzono 9 wykładów. Zajęcia odbywały się będą w różnych miejscach województwa, m.in. w Białymstoku i Tykocinie.

Zobacz także:

Tematy zajęć dotyczyły przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie wobec osób starszych, bezpiecznego korzystania z usług bankowych, podpisywania umów, profilaktyki i zdrowego stylu życia, zasad udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, a także oszustw i kradzieży popełnianych na szkodę osób starszych (w tym na "wnuczka", "policjanta" i "elektryka").

Oficjalne zakończenie projektu. Będą kolejne edycje

W piątek (23.06) w Tykocinie odbył się ostatni wykład: „Dyskryminacja osób starszych, a prawa człowieka”. Spotkanie poprowadziła podkom. Marlena Połowianiuk, pełnomocnika Komendanta Wojewódzkiego Policji w Białymstoku ds. Ochrony Praw Człowieka.

Tak oficjalnie zakończył się pierwszy semestr. Uczestnicy otrzymali dyplomy potwierdzające udział w projekcie oraz zwiedzili Muzeum w Tykocinie oraz Dom Talmudyczny.

Partnerami projektu był m.in. Narodowy Bank Polski, NFZ, grupa ratownicza "Nadzieja" oraz Urząd Komunikacji Elektronicznej

Z uwagi na duże zainteresowanie planowane są kolejne edycje "Uniwersytetu Bezpiecznego Seniora".

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Szczyt NATO. Ogromne wsparcie dla Ukrainy

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na wspolczesna.pl Gazeta Współczesna