W Białymstoku narodziła się gwiazda pływania

(miłk)
Archiwum
Szczecin, Białystok. Diana Sokołowska udowodniła, że Juvenia Białystok wychowuje przyszłą gwiazdę pływania. Zaledwie 14-letnia zawodniczka zdobyła dwa srebrne medale Zimowych Mistrzostw Polski seniorów.

Młodziutka białostoczanka była druga na 100 i 200 metrów stylem dowolnym. Kibice, w pięknej, szczecińskiej pływalni Arena musieli przecierać oczy ze zdumienia, gdy w obu wymienionych finałach ustępowała tylko Katarzynie Wilk. Pływaczka Jordana Kraków jest o 4 lata starsza.

Wyniki Diany: 55.85 na 100 metrów i 2.00.65 na 200 m, to nowe rekordy Polski 14-latek. Te wyniki pozwalają jej uzyskać klasę mistrzowską.

Nie tylko Sokołowska stanęła w Szczecinie na podium. Kapitalnie spisał się jej kolega klubowy, Marcin Jabłoński. 20-latek z Juvenii zdobył złote medale mistrzostw Polski młodzieżowców (przedział wiekowy 19-20 lat) na 100 i 200 metrów stylem motylkowym. Jego czasy to, odpowiednio: 55.15 i 2.00.67.

- W kategorii seniorskiej z tymi wynikami Marcin został sklasyfikowany na 9. i 8. miejscu. Systematycznie zbliża się do czołowej trójki w kraju - mówi trener Juvenii Andrzej Mackiewicz.

Dobrze wypadł też Daniel Rzadkowski z Olimpijczyka Suwałki. 16-letni zawodnik zakwalifikował się do dwóch finałów seniorów w stylu dowolnym. Na 50 m był 8. z rezultatem 50.14, a na 100 m - 10. (22.91).

Wyniki finałów z udziałem Diany Sokołowskiej:
100 m dowolnym: 1. Katarzyna Wilk (Jordan Kraków) 54.19, 2. Diana Sokołowska (Juvenia Białystok) 55.85, 3. Katarzyna Staszkiewicz (Śląsk Wrocław) 56.28.
200 m dowolnym: 1. Wilk 1:58.59, 2. Sokołowska 2:00.55, 3. Natalia Pawlaczek (Zryw Opole 2:01.04).