Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

W dwóch najlepszych liceach maturę zdali wszyscy

Paweł Chojnowski
I LO w Łomży, świętujące niedawno 400-lecie (na zdj.) i II LO w Łomży mogą pochwalić się imponującą, stuprocentową zdawalnością
I LO w Łomży, świętujące niedawno 400-lecie (na zdj.) i II LO w Łomży mogą pochwalić się imponującą, stuprocentową zdawalnością P. Chojnowski
Łomża. Okręgowa Komisja Egzaminacyjna podała wyniki matur w szkołach po poprawkach

Która szkoła ponadgimnazjalna Łomży jest najlepsza? Pewnym wskaźnikiem (chociaż oczywiście nie w pełni miarodajnym) mogą być wyniki zdawalności matur. W tym roku - już po egzaminach poprawkowych - pierwsze miejsce ex aequo zajęły dwie placówki. 187 uczniów z I Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki i 185 uczniów z II Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Konopnickiej zdało tegoroczną maturę. Czyli krótko mówiąc - wszyscy.

Przed poprawkami „drugie” nieznacznie wyprzedzało „pierwsze”. W obu szkołach maturę zdały po 184 osoby, ale w I LO egzaminu nie zdały trzy, a w II LO - jedna osoba.

Po piętach najlepszym depcze Katolickie Liceum Ogólnokształcące im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Na 67 uczniów egzaminu dojrzałości nie zaliczył ostatecznie zaledwie jeden. Do egzaminów poprawkowych przystępowało tu 10 uczniów.

Całkiem niezły wynik odnotowało też III LO im. Żołnierzy Obwodu Łomżyńskiego AK w Łomży. Na 197 uczniów matury nie zaliczyło czterech (poprawiało się zaś łącznie 27 uczniów).

Podobnie czterech uczniów, ale na zaledwie 16 zdających nie zdało matury w V LO przy Zespole Szkół Mechanicznych i Ogólnokształcących.

Słaby wynik osiągnęło też IV Liceum, gdzie niemal połowa z 33 absolwentów nie zdała. Z drugiej strony do poprawek, przystępowało tu aż 27 osób! Ostateczny wynik nie jest więc taki zły.

Najgorzej było w liceach dla dorosłych. W trzech z nich nie zdała - nawet po sesji poprawkowej - żadna osoba. W pozostałych wyniki były tylko nieco mniej opłakane. Akademickie Liceum Ogólnokształcące zanotowało ostatecznie całkiem przyzwoity wynik (18 absolwentów zdało, czterech - nie)

Uczniowie liceów w większości przystępowali do egzaminów dojrzałości w „nowej” formule (wypowiedź ustna zamiast prezentacji na polskim, egzaminy dodatkowe tylko na poziomie rozszerzonym, wyniki w procentach). Ci z techników pisali maturę w „starej”, obowiązującej do 2015 r. formule. Podobnie jak uczniowie Liceum Plastycznego, które również jest czteroletnie. Stąd ciężko porównywać wyniki.

Zdawalność w technikach kształtowała się różnie. W „mechaniaku”, czyli największym w mieście Technikum nr 5, na 113 absolwentów maturę zaliczyło 101. W Technikum nr 6 - „ekonomiku” - zdało 80 uczniów, zaś dziewięciu poniosło porażkę.

Sporą porażką można nazwać wynik, który osiągnęła łomżyńska „weta”, czyli Technikum nr 7. Zaledwie 40 uczniów zdało tu maturę, podczas gdy 52 nie zaliczyło tego egzaminu. W Technikum nr 4 na 32 uczniów zdało 17. W „drzewnej” - na 17 uczniów zdało 13. W Liceum Plastycznym na 18 uczniów zdało 15, a w Akademickiej Szkole Ponadgimnazjalnej na 21 - zdało 17.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na wspolczesna.pl Gazeta Współczesna