W hicie okręgówki Orzeł Kolno pokonał Turośniankę i znów jest liderem

Piłkarze Orła Kolno po zwycięstwie z Turośnianką Turośń Kościelna 1:0 zostali liderem klasy okręgowej Wojciech Wojtkielewicz
Cała uwaga kibiców podlaskiej okręgówki w 14. kolejce spotkań skierowana była na Turośń Kościelną, gdzie lider Turośnianka podejmował wicelidera Orzeł Kolno. Wygrali goście 1:0 i tym samym zepchnęli z fotela lidera gospodarzy sami w nim zasiadając.

Gol Patryka Banacha, zdobyty w 69 minucie meczu wyjazdowego z Turośnianką Turośń Kościelna zdecydował, że Orzeł Kolno powrócił na fotel lidera podlaskiej klasy okręgowej. Po wykopie bramkarza Orła, piłkę niefortunnie głową skierował do tyłu Damian Repnik wprost pod nogi Banacha, który pewnie pokonał golkipera gospodarzy. W ostatniej minucie doliczonego czasu gry, po wyrzucie piłki z autu w pole karne Orła, bramkarz przyjezdnych wypuścił piłkę z rąk, ale w zamieszaniu nikt nie potrafił skierować jej do siatki Orła i mecz zakończył się zwycięstwem gości 1:0.

Trzecia w tabeli Sparta Augustów pokonała MKS Mielnik 2:1 po golach Łady i Stasińskiego.

W spotkaniu w Goniądzu bohaterem gospodarzy został Jakub Dąbrowski, który zdobył wszystkie cztery bramki dla Biebrzy w meczu z Piastem Białystok. Biebrza wygrała 4:3 i próbuje się wydostać z dołów tabeli.

Wyniki 14. kolejki
Puszcza Hajnówka - Sokół 1946 Sokółka 0:1 (0:0).
Bramka: Czopur 74.

Sparta Augustów - MKS Mielnik 2:1 (2:0).
Bramki: Łada 24, Stasiński 19 - Krasucki 76.

Pionier Brańsk - GKS Gródek 4:2 (0:0).
Bramki: Chrost 71, Niewiński 64, 80, Zimnoch 90 - Grzebieniak 55, Kietliński 76.

GKS Stawiski - Rudnia Zabłudów 5:1 (2:0).
Bramki: Choiński 30, Kiciński 59, 87, Kiełczykowski 55, Martysiuk 44 - Woroniecki 88.

Kora Korycin - LZS Krynki 0:5 (0:2).
Bramki: Artemiuk 54, Deryng 85, Stefanowicz 90, Zatouka 10, 40.

Pogoń Łapy - Pomorzanka Sejny 4:1 (1:1).
Bramki: Stypułkowski 45, Wiński 85, Hryniuk 84, 90 - Bil 43.

Biebrza Goniądz - Piast Białystok 4:3 (1:0).
Bramki: Dąbrowski 6, 58, 75, 79 - Niewiński 64, 66, Stankiewicz 90.

Turośnianka Turośń Kościelna - Orzeł Kolno 0:1 (0:0).
Bramka: Banach 69.