Żubry Białystok rządzą na Podlasiu wygrywając Rogate Derby z lokalnym rywalem Turem Basket Bielsk Podlaski Wojciech Wojtkielewicz
W lokalnych Rogatych Derbach po raz drugi w drugoligowym sezonie lepszymi okazali się koszykarze zespołu Enea Żubry Chorten Białystok. Białostoczanie pokonali na parkiecie w Bielsku Podlaskim zespół Tura Basket 81:72.

I kwarta
Początek meczu to nerwy po obu stronach. Koszykarze mieli problemy w zdobywaniu punktów w podkoszowych akcjach. Pierwsze punkty zdobył Arkadiusz Zabielski z drużyny gości. Trójką odpowiedział Wojciech Jakubiak i było to jedyne prowadzenie gospodarzy w I kwarcie i całym meczu. W 5 minucie, po drugiej trójce z rzędu w wykonaniu Aarona Weresa, Tur przegrywał 11:12, ale minutę później było już 17:11 dla Żubrów. W końcówce kwarty zadebiutował w drużynie Żubrów weteran koszykarskich parkietów Tomasz Deja. Białostoczanie popisali się dwoma fantastycznymi akcjami, po których Paweł Śpica zdobył punkty po asyście Arkadiusza Zabielskiego, a chwilę później za trzy trafił Hubert Wyszkowski i Żubry wygrały pierwsze 10 minut 26:15.

II kwarta
W drugiej kwarcie zespół Enea Żubry Chorten powiększył swoją przewagę. Gospodarze byli mało skuteczni. Po akcjach i punktach Huberta Wyszkowskiego i Mikołaja Stycznia białostoczanie uzyskali już 17-punktowe prowadzenie 40:23. W końcówce goście zniwelowali nieco straty i na przerwę schodzili przegrywając z Żubrami 27:40.

III kwarta
Gospodarze po przerwie znacznie wzmocnili grę w obronie i na efekty nie trzeba było długo czekać. Po punktach Kuczyńskiego i Bobki Tur Basket w 24 minucie przegrywał już tylko 36:42. Jednak mocna defensywa kosztowała Tura dużą liczbę fauli, a w rzutach wolnych koszykarze Żubrów nie mylili się i zachowywali bezpieczną przewagę 10 punktów. W końcówce jednak ponownie do głosu doszli zawodnicy trenera Rafała Króla. Po trójce Mikołaja Krakowiaka było już tylko 57:59. Ostatnie punkty w kwarcie zdobył Śpica z Żubrów i było 57:61.

IV kwarta
W 32 minucie punkty zdobył Patryk Milewski i Tur przegrywał już tylko 63:64. Koszykarze Żubrów odpowiedzieli siedmioma punktami z rzędu i znów ich prowadzenie urosło - 63:71. Tak wywalczoną przewagę goście już nie roztrwonili wygrywając po ciekawym meczu 81:72.

Tur Basket Bielsk Podlaski - Enea Żubry Chorten Białystok 72:81 (15:26, 12:14, 30:21, 15:20)
Tur Basket: Mikołaj Krakowiak 15, Aaron Weres 7, Wojciech Jakubiak 4, Pavlo Bondarenko 6, Łukasz Kuczyński 13, Piotr Bobka 5, Jakub Grigoruk 2, Patryk Milewski 13, Marcin Marczuk 2, Mariusz Rapucha 5.
Enea Żubry Chorten: Mikołaj Styczeń 13, Paweł Śpica 22, Krystian Tyszka 14, Karol Obarek 2, Arkadiusz Zabielski 14, Maciej Bebeniec 2, Tomasz Deja, Hubert Wyszkowski 14.