Wigry Suwałki nadal niepokonane w I lidze

12.08.2016 podbeskidzie bielsko-biala wigry suwalki stadion miejski bielsko biala fot. lukasz klimaniec dziennik zachodni polska press slask brak
W meczu na szczycie tabeli I ligi Wigry Suwałki zremisowały 1:1 na wyjeździe z Podbeskidziem Bielsko-Biała.

W suwalskiej ekipie w porównaniu do spotkania ze Zniczem w wyjściowej jedenastce jedynie Miłosz Kozak zastąpił Mateusza Radeckiego.

Mecz czołowych drużyn rozgrywek po dwóch kolejkach nie był wielkim widowiskiem. Niewiele było emocji i sytuacji podbramkowych. Gospodarze objęli prowadzenie w 36 minucie. Gol padł po dośrodkowaniu Mariusza Zganiacza z lewej strony, piłka odbiła się od pleców Macieja Wichtowskiego, a Tomasz Podgórski mocnym strzałem z 12 metrów pod poprzeczkę nie dał szans Hieronimowi Zochowi. Do przerwy Wigry przeprowadziły kilka składnych akcji, ale bez bramkowego efektu.

W drugiej połowie nadal stroną dominującą było Podbeskidzie, ale suwalczanie wyrównali po stałym fragmencie gry. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Damiana Kądziora nikt z rywali nie przeciął lotu piłki i ta wpadła do bramki.

To był pierwszy stracony go, w tym sezonie przez Podbeskidzie, a Wigry awansowały na pozycję lidera tabeli.

Podbeskidzie Bielsko-Biała - Wigry Suwałki 1:1 (1:0)
Gole: 1:0 Tomasz Podgórski 36, 1:1 Damian Kądzior 69.
Żółta kartka: Maciej Wichtowski (Wigry)
Podbeskidzie: Rafał Leszczyński – Marek Sokołowski, Adam Deja, Robert Menzel, Mariusz Magiera, Łukasz Sierpina, Daniel Feruga (76. Dariusz Kołodziej), Daniel Mikołajewski, Damian Chmiel, Tomasz Podgórski (83. Ilir Pali), Róbert Demjan
Wigry: Hieronim Zoch – Janusz Bucholc, Maciej Wichtowski, Vaclav Cverna, Jakub Bartkowski, Łukasz Wroński (66. Kuku), Rafał Augustyniak, Damian Gąska (77. Mateusz Radecki), Damian Kądzior, Miłosz Kozak, Kamil Adamek (85. Kamil Zapolnik).