MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Zgłoś sprawę radnemu w sieci

Bartosz J. Klepacki [email protected]
- Problemy chcemy rozwiązywać od ręki - uważa Krzysztof Cieśliński, przewodniczący Rady Osiedla Nr 11 w Łomży
- Problemy chcemy rozwiązywać od ręki - uważa Krzysztof Cieśliński, przewodniczący Rady Osiedla Nr 11 w Łomży K.Cieśliński
Internet staje się nową przestrzenią działalności rad osiedli. Już teraz profile na portalach społecznościowych są jednym z podstawowych źródeł informacji dla mieszkańców. W ciągu kilku minut można poprosić o interwencję.

Do tej pory działalność rad osiedli w Łomży często owiana była tajemnicą. Zmienić to postanowiła rada nr 11, która w sieci systematycznie informuje o podejmowanych działaniach, publikując nawet wewnętrzną korespondencję, choćby z władzami Łomży.

- Nasza rada ponad wszystko ceni sobie transparentność swoich działań - wyjaśnia Krzysztof Cieśliński, przewodniczący Rady Osiedla nr 11 w Łomży. - Działamy na rzecz osiedla i jego mieszkańców, stąd prosty wniosek, że najbardziej zainteresowane osoby powinny mieć możliwość uzyskania pełnej informacji o tym, co robimy. Facebook daje nam taką możliwość i postanowiliśmy w pełni z tych możliwości skorzystać. Docierają do nas w większości głosy pozytywne, doceniające nasze zaangażowanie i wolę społecznej pracy, ale nie brakuje jednak słów krytyki.

Rada Osiedla Nr 11 jest jedną z trzech, której działalność widoczna jest także w sieci. Pozostałe 12 rad ograniczyło póki co swoją działalność do standardowych metod. Pokazanie swoich działań w internecie to z jednej strony otwartość, zaś z drugiej wystawienie się często na anonimową krytykę.
- Uważam, że to, co robimy - robimy dla mieszkańców. Jeśli padają słowa krytyki, nie można chować głowy w piasek - wyjaśnia Cieśliński. - Jako przewodniczący rady pragnę w sposób merytoryczny tłumaczyć nasze działania, z otwartą przyłbicą. Wiemy, że w sieci nie brakuje tzw. hejterów, którzy z zasady będą negowali nawet najbardziej szczytne nasze działania, wychodzimy jednak z założenia, że wiele kwestii można wytłumaczyć w bezpośredniej rozmowie i wiele takich tematów zamknąć w zarodku.

Do skrzynki odbiorczej na profilu rady codziennie wpływają nowe sprawy do załatwienia.
- Są to kwestie, na które reaguję natychmiastowo, często drobne sprawy, których rozwiązanie dla kogoś, kto zna procedury i wie, w które drzwi zapukać, jest czymś prostym - wyjaśnia Cieśliński.

Problemy poruszane w sieci przez radę osiedla szybko znajdują swoje realne rozwiązanie, np. przycinka chylących się drzew, porządkowanie skwerku ze śmieci czy zwrócenie uwagi władz Łomży na bezpieczeństwo na osiedlowych parkingach.

Rady osiedli są jednostkami pomocniczymi miasta. Do ich kompetencji należy m.in. organizowanie i wspieranie lokalnych inicjatyw społecznych, współdziałanie w tworzeniu projektu budżetu miasta (w zakresie inwestycji dotyczących osiedla), a także opiniowanie i zgłaszanie wniosków w sprawach skierowanych do rady osiedla przez radę miejską, prezydenta miasta czy rozpatrywanie wniosków mieszkańców.

Czytaj e-wydanie »

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na wspolczesna.pl Gazeta Współczesna