MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Zmieni się lokalizacja nowoczesnej mediateki w Łomży. Początkowo miała się mieścić w budynku Miejskiej Biblioteki Publicznej

Jakub Wróblewski
Jakub Wróblewski
pixabay.com
Zmieni się lokalizacja nowoczesnej mediateki, na którą miasto Łomża otrzymało prawie 9,5 miliona euro z samorządu województwa podlaskiego. Początkowo planowano modernizację zabytkowej kamienicy przy ul. Długiej 13, w której obecnie znajduje się siedziba Miejskiej Biblioteki Publicznej. Teraz jednak pojawił się przetarg na opracowanie dokumentacji technicznej przebudowy wraz z rozbudową budynku położonego przy ulicy Spółdzielczej 74.

Początkowo rozważano różne propozycje co do lokalizacji nowoczesnej mediateki. Z czasem władze Łomży uznały, że najlepszym rozwiązaniem będzie rozbudowa dotychczasowej siedziby Miejskiej Biblioteki Publicznej, która mieści się w zabytkowej kamienicy przy ul. Długiej 13. O rozważenie zmiany lokalizacji apelowali m.in. radni miejscy Klubu Przyjazna Łomża. Dariusz Domasiewicz na konferencji prasowej w grudniu 2023 roku przekonywał, że realizacja inwestycji w tym miejscu może generować liczne problemy i większe koszty.

Czytaj też:Radni apelują o rozważenie lokalizacji "Mediateki - Książnicy Łomżyńskiej". Przekonują, ze lepszy byłby nowy budynek przy Katyńskiej

W maju bieżącego roku pojawił się przetarg na opracowanie dokumentacji technicznej przebudowy wraz z rozbudową budynku położonego przy ulicy Spółdzielczej 74. We wskazanym budynku przez wiele lat stowarzyszenie "Edukator" prowadziło przedszkole. W lutym poinformowało o zamiarze jego zamknięcia. W maju pojawił się przetarg na opracowanie dokumentacji technicznej przebudowy wraz z rozbudową budynku położonego przy ulicy Spółdzielczej 74 w Łomży na potrzeby Mediateki. Miasto potwierdza, że wycofuje się z modernizacji i rozbudowy zabytkowej kamienicy, w której mieści Miejska Biblioteka Publiczna.

Stowarzyszenie "Edukator", które od wielu lat prowadziło przedszkole w budynku przy ul. Spółdzielczej 74, w lutym br. poinformowało o zamiarze jego zamknięcia. Ponieważ jest to teren należący do Miasta, wokół którego znajduje się duże zagęszczenie mieszkańców, zlokalizowane są placówki oświatowe, a także Park Wodny oraz Park Jana Pawła II - Papieża Pielgrzyma zdecydowano, aby właśnie w tym miejscu ostatecznie ulokować "Książnicę Łomżyńską - Mediatekę". Zrezygnowano tym samym z modernizacji i dostosowania do współczesnych wymagań zabytkowej kamienicy przy ul. Długiej 13, w której obecnie znajduje się siedziba Miejskiej Biblioteki Publicznej - przekazuje Łukasz Czech z Urzędu Miejskiego w Łomży.

Oferty na opracowanie dokumentacji można składać do 7 czerwca. Na utworzenie „Mediateki - Książnicy Łomżyńskiej” samorząd województwa podlaskiego przekazał Łomży prawie 9,5 miliona euro.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Komentarze piłkarzy po meczu Polska-Holandia

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na wspolczesna.pl Gazeta Współczesna