MKTG SR - pasek na kartach artykułów

ZSR BTPS Białystok bliżej spadku z II ligi. Zobacz wideo

(miłk)
Archiwum
Białystok. Siatkarki ZSR BTPS Białystok w pierwszym meczu barażu o utrzymanie w II lidze uległy Skrze Bełchatów 0:3 (23:25, 23:25, 16:25).

O tym kto zagra w przyszłym sezonie w II lidze kobiet (BTPS chce się utrzymać, a Skra awansować z III ligi) decyduje wynik dwumeczu. Rewanż w piątek w Bełchatowie. Przed nim w zdecydowanie korzystniejszej sytuacji są siatkarki Skry, którym do awansu wystarczy wygranie jednego seta.

W poniedziałek, w hali ZSR na Dojlidach, kibice obejrzeli sporo błędów po obu stronach, niestety więcej popełniły gospodynie. Mimo to, stoczyły dwa zacięte sety z bełchatowiankami, oba przegrały dość pechowo. W drugiej partii w ważnych momentach kilka kontrowersyjnych decyzji podjął też arbiter, wszystkie na korzyść rywalek. Przy stanie 0:2 w meczu podłamane gospodynie oddały trzecią odsłonę praktycznie za darmo.

Skra zaprezentowała się solidnie, w II lidze na pewno nie byłaby najsłabszym zespołem. Z kolei białostoczanki zagrały co najwyżej przeciętnie. Teraz odrobić straty będzie szalenie trudno.

ZSR BTPS Białystok - Skra Bełchatów 0:3 (23:25, 23:25, 16:25)
ZSR BTPS: Dąbrowska, A. Korol, M. Korol, Mojsik, Kuczyńska, Chanko, Sołowiej (libero) oraz Malinowska, D. Skrypoczko.