MKTG SR - pasek na kartach artykułów

61 mln zł z budżetu samorządu województwa na inwestycje w podlaskich gminach i powiatach

Andrzej Matys
Andrzej Matys
W czwartej edycji programu samorządu województwa podlaskiego pod nazwą Fundusz Wsparcia Gmin i Powiatów finansowe wsparcie otrzymało 119 gmin na 61 mln zł. Fundusz istnieje od 2021 roku, a dotychczasowe dotacje przekroczyły 170 mln zł.
W czwartej edycji programu samorządu województwa podlaskiego pod nazwą Fundusz Wsparcia Gmin i Powiatów finansowe wsparcie otrzymało 119 gmin na 61 mln zł. Fundusz istnieje od 2021 roku, a dotychczasowe dotacje przekroczyły 170 mln zł. Wojciech Wojtkielewicz
119 podlaskich gmin i powiatów otrzyma 61 mln zł z budżetu województwa podlaskiego. Symboliczne czeki z dofinansowaniem do różnych inwestycji przedstawiciele podlaskich samorządów odebrali we wtorek (2.04) w Operze i Filharmonii Podlaskiej w Białymstoku.

Finansową pomoc z FWGiP (wcześniej zaakceptował ją sejmik) zostaną przeznaczone przede wszystkim na budowy czy modernizacje dróg, chodników, na inwestycje wodno-kanalizacyjne, budowę boisk, remonty szkół i przedszkoli, na budowę parkingów, a nawet na zakup autobusów szkolnych.

Jeśli chodzi o wysokość dotacji były one mocno zróżnicowane, bowiem wsparcie w Funduszu sięgało od 100 tys. do nawet 1 mln zł. Np. gmina Bargłów Kościelny otrzymała (300 tys. zł na remont budynku byłej szkoły w Kamionce Starej), a gmina Supraśl 800 tys. zł na utworzenie miejsc rekreacji w Supraśli i w Grabówce (w sprawie jej oddzielenia MSWiA wszczęło procedurę – red.). Największe wsparcie otrzymały takie miasta jak: Białystok, Łomża, Suwałki i Kolno, a w przypadku powiatów: białostocki, grajewski, hajnowski, łomżyński i sokólski.

Czytaj również:

- Fundusz Wsparcia Gmin i Powiatów jest dla każdego, bo wszystkie samorządy, które złożyli wniosek do tego funduszu, otrzymały dofinansowanie – zapewnił marszałek województwa Artur Kosicki.

Natomiast wicemarszałek Marek Olbryś dodał, że finansowe wsparcie samorządów jest ważna, bo korzystają z niej mieszkańcy, dla których przeznaczone są realizowane inwestycje.

Jak przypomniał marszałek, od początku kończącej się kadencji sejmiku województwa podlaskie samorządy otrzymały z Funduszu Wsparcia Gmin i Powiatów ponad 170 mln zł. Fundusz powstał przed trzema laty jako pomysł zarządu województwa, a samorządy mogą przeznaczać otrzymane wsparcie na dowolne inwestycje potrzebne mieszkańcom gmin i powiatów.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Zastrzeż PESEL - Pismak przeciwko oszustom

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: 61 mln zł z budżetu samorządu województwa na inwestycje w podlaskich gminach i powiatach - Kurier Poranny

Wróć na wspolczesna.pl Gazeta Współczesna