MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Afera podsłuchowa w Augustowie. Wojciech Krzywiński prostuje i przeprasza

(mac)
Wojciech Krzywiński, samorządowiec, a jednocześnie dyrektor ośrodka kultury i wicewójt Płaskiej
Wojciech Krzywiński, samorządowiec, a jednocześnie dyrektor ośrodka kultury i wicewójt Płaskiej Archiwum
Wojciech Krzywiński, samorządowiec i wicewójt Płaskiej, miał podczas posiedzenia rady miejskiej sypać przekleństwami i wyzywać ludzi. Odniósł się dzisiaj do całej afery.

Wojciech Krzywiński wysłał nam dzisiaj oświadczenie, w którym odnosi się do tzw. "taśm prawdy" i afery taśmowej w Augustowie. Chodzi o nagranie z posiedzenia radnych miejskich, gdzie miał mówić, że miejska radczyni go „wkur... na samo wejście”. Na posiedzenia rady przychodziła „baba pierdol...”, a pale w pomoście na plaży Bielnik ktoś może „wyjeb...”.

Więcej na ten temat przeczytasz tutaj: Afera taśmowa w Augustowie. Radny: Taśmy to prowokacja! Nie zamierza przepraszać

Nagranie z sesji radnych dostępne jest tu: Afera taśmowa w Augustowie. Radny: pamiętasz sesje, gdzie była ta baba pierd***? (nagranie)

Poniżej publikujemy pełną treść oświadczenia Wojciecha Krzywińskiego:

W związku z bezpardonowym atakiem na moją osobę ze strony niektórych mediów oraz konferencją prasową Przewodniczącego Rady Miasta w Augustowie oświadczam co następuje:
  1. W swoich wystąpieniach na sesjach rady miasta, w trakcie posiedzeń komisji rewizyjnej, której przewodniczę, w interpelacjach czy zapytaniach nigdy nie używam wulgaryzmów, wręcz przeciwnie poprawnej i pięknej polszczyzny. Wszystkie wypowiedzi nagrywane są przez pracowników obsługi Rady Miasta, a następnie protokołowane i upubliczniane. To są wiarygodne dokumenty i tylko do ich treści mogę się odnosić.
  2. Sprawa przedszkola Montessori była wielokrotnie poruszana na Komisji Oświatowej, Komisji Rewizyjnej oraz plenarnych posiedzeniach Rady Miasta. Przedszkole nie mogło dostać dofinansowania w roku szkolnym 2016/2017, ponieważ nie zostało zgodnie z prawem zarejestrowane, a prowadzące je osoby nie przedstawiły pisemnej listy wychowanków do dnia 30 września ubiegłego roku. Burmistrz Augustowa zgodnie z prawem wydał negatywną decyzję dotyczącą dofinansowania tego przedszkola. Presja na radnych i Burmistrza, agresywne wystąpienia przedstawicieli przedszkola, insynuacje pod adresem Komisji Oświatowej i radców prawnych są nieuzasadnione i krzywdzące. Nie jest tajemnicą, że przedszkole wynajmuje pomieszczenia w budynku należącym do rodziny Przewodniczącego Rady Miasta, a osoba je prowadząca pracuje w firmie prowadzonej przez p. Filipa Chodkiewicza. Mam wrażenie, że może mieć to wpływ na próbę podważenia decyzji Burmistrza o odmowie wspomnianego dofinansowania. Skoro Przewodniczącego RM tak bulwersują podejrzane nagrania to może niech publicznie wyjaśni czy nie jest prowadzony lobbing na rzecz Przedszkola Montessori? Jestem przekonany, że konferencja prasowa ma również podłoże czysto polityczne, ponieważ p. Przewodniczący już rozpoczął kampanię wyborczą, a nie jest specjalnie zwolennikiem partii Prawo i Sprawiedliwość.
  3. Od ponad 20 lat miasto nie może uporać się z rozbiórką zdewastowanego i zagrażającemu bezpieczeństwu pomostu na plaży Bielnik nad jeziorem Necko. Wielokrotne próby rozwiązania tego problemu, przez absurdalne kruczki prawne, nie mogą dojść do skutku. Czasami w takich sytuacjach należy tworzyć fakty dokonane, ponieważ trudno wytłumaczyć opinii publicznej dlaczego tak się dzieje. Czy musi dojść do tragedii, np. zderzenia skutera wodnego z przeszkodą, aby wreszcie załatwić ten problem? Tym się powinien zająć p. Przekop, p. Wysocka, p. Przewodniczący lub jego zastępca, a nie zabronionymi podsłuchami.
  4. Pomimo wszystko, jeżeli podczas moich oficjalnych wystąpień, wypowiedzi bądź emocjonalnych komentarzy, ktoś poczuł się dotknięty to oczywiście przepraszam. Jednocześnie niech każdy z nas posypie głowę popiołem, ponieważ nikt nie jest doskonały.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na wspolczesna.pl Gazeta Współczesna